אימון קוגניטיבי

אימון קוגנטיביאימון קוגניטיבי נועד לפיתוח יכולות קוגניטיביות. משמע, שיפור מיומנויות כגון: זיכרון, ריכוז, למידה וכו'.

כשם שניתן לפתח כישורים עסקיים באימון עסקי, או התנהלות נכונה בחיים באימון אישי, כך אימון קוגניטיבי פותח בפניכם את ההזדמנות להביא את יכולותיכם השכליות לרמה חדשה.

אם תמיד רציתם להיות נבונים יותר, מהירי קליטה וחדי זיכרון, אימון קוגניטיבי נועד בדיוק לכם. המוח שלכם ניתן לאימון, ואינכם חייבים להשלים עם קשיי זיכרון או ריכוז. אימון קוגניטיבי מתבסס על גירוי המוח באופן המתאים על מנת לעודד אותו להתפתח.

היכולת הקוגניטיבית שלנו משפיעה עלינו בכל תחום בחיים, ולכן גם אם אין לכם קושי ספציפי להתמודד איתו, אימון קוגניטיבי עדיין יתרום לכם רבות, ואף יעזור לשמר את כישוריכם בפני דעיכה עם הגיל.

אופן השימוש במוח, ורמת האימון הקוגניטיבי שהמוח מקבל, במסגרת הגירויים הסביבתיים שלכם, משפיע מאד על מצבו העתידי בגיל מבוגר. כמו שאנשים אשר מנהלים אורח חיים מנוון, משלמים מחיר יקר בגופם עם הגיל, כך מי שלא מגרה את מוחו, סובל מהיחלשות המוח עם הגיל באופן דרמטי יותר.

למי מתאים אימון קוגניטיבי?

אימון קוגניטיבי מתאים לכל גיל, אפילו לגילאים מבוגרים, בהם הנסיגה המנטלית כבר מורגשת היטב. לעולם לא מאוחר להשקיע באימון קוגניטיבי. מצד שני, אין צורך לדחות את המועד, שכן עבודה מגיל צעיר יותר תפיק יותר פירות ולאורך יותר זמן.

אימון קוגניטיבי נגיש לרמות ביצוע שונות, ולכן מתאים לאנשים ממגוון גדול של רמת מיומנות קוגניטיבית. יותר מכך, האימון מותאם ספציפית לאדם, כדי להיות מגרה בשבילו, ולעזור לו באופן אופטימלי.

לצורך אימון קוגניטיבי לא נדרש ידע קודם מיוחד, ובמידה והאימון מתבצע בעזרת מערכת כלשהי, הדרכה לשימוש במערכת מועברת במסגרת האימון.

אימון קוגניטיבי – תיאום ציפיות

בטרם אתם נרשמים לסדנת אימון קוגניטיבי, חשוב שתתאמו עם עצמכם ועם מדריכי הסדנה את הציפיות שלכם.

שיפור משמעותי דורש התמדה והשקעה, אין מדובר בפתרון קסם מהיר. חשוב גם להבין כי אימון קוגניטיבי מפתח מיומנויות שכליות מוגדרות. שיפור זיכרון יתרום לזיכרון שלכם, בעוד פיתוח כישורי למידה יעזור לכם ללמוד. ישנו מגוון רחב של כישורים שכליים, ותרגול מותאם לכל אחד מהם.

מצד שני, ההשקעה משתלמת מאד למי שמתמיד בה, בדומה לתחומים אחרים של שיפור עצמי. בכל מקרה רצוי לתאם מול המאמן שלכם את הציפיות שלכם מבחינת תוצאות.

למה צריך סדנה מיוחדת לאימון קוגניטיבי?

במילים אחרות – אם הרעיון מאחורי אימון קוגניטיבי הוא גירוי המוח, מדוע לא לעסוק בתשבצים, תרגילי חשיבה, חידות וכו', או אף לקנות תוכנה ולהשתמש בה בבית?

ראשית, תשבצים או תרגילים אחרים המאתגרים את החשיבה שלנו, תורמים לגירוי המוח רק לזמן מוגבל, שכן לאחר מכן אנו מפתחים מיומנות להתמודדות איתם והם הופכים לשגרה. אימון קוגניטיבי צריך להתמקד בגירוי מתמשך של המוח שרמתו הולכת ועולה והמגוון שלו משתכלל.

בנוסף, אימון קוגניטיבי עצמי הוא אפשרי לחלק מהאנשים, אך בדומה לסוגי אימון אחרים, יוצר קושי בהתמדה. במסגרת סדנה ותחת הדרכה, המוטיבציה להתמדה עולה משמעותית. בנוסף, מאמן מומחה יוכל להדריך אתכם איך לתרגל נכון, ולעזור לכם להתאים את הרמה והתחום האינדיבידואלי שלכם.

אימון קוגניטיבי בבריינספא

בריינספא הינה שיטה לשיפור זיכרון וכישורים קוגניטיביים נוספים, אשר מתורגלת במכונים ברחבי הארץ. שיטת בריינספא מוכרת על ידי הממסד הרפואי ומצויה בסל השירותים של קופות החולים הגדולות.

במהלך סדנת בריינספא, המשתתפים עובדים עם תוכנה יעודית ובמסגרת הדרכה קבוצתית.

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי קוצ'רינג ומטפלת ב-Nlp/ אימון וטיפול משולב וממוקד. העלאת הביטחון והדימוי העצמי

התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!