אימון לשמירה על תזונה נכונה

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

תזונהאימון תזונתי הינו הדרך החדשה להסתכל על התהליך שעושה אדם על מנת לשנות את התפריט היומי שלו לטווח הארוך. רבים ניסו דיאטות שונות, שינויים באורח החיים התזונתי, עיסוק רב ותשומת לב למזון שאנו אוכלים ולמה שהוא מכיל.

אך השינוי הגדול שנכנס כעת, הוא ביכולת של אדם לסגל לעצמו דרך חדשה, שבה הוא הולך ומסתכל על התזונה שלו ועל הרגלי האכילה שלו, במשקפיים חדשות לחלוטין.

אימון תזונתי הוא היכולת לשים לב לתהליכים שקורים בגוף במהלך השינוי התזונתי ולשים דגש על ההצלחה שלו, מבלי להזניח את הדרך אל היעד. השינוי בין אימון תזונתי לבין פגישה עם דיאטנית שבונה תפריט, והגדרת המפגשים כטיפולים או מפגשי ייעוץ, היא בהגדרה החדשה של אימון אישי לתזונה – אימון תזונתי.

אימון תזונתי אם כך, הוא מסע משותף שאותו פוסעים יחד מטופל ומאמן תזונה, שהוא בוודאי איש מקצוע בתחום. התחום יכול להיות תזונה קלינית, תזונה טבעית, נטורופתיה, אירוודה, רפואה סינית וכדומה.

יתרונות האימון התזונתי

יתרונות אימון תזונתי הם רבים מספור. ניתן לסווג את ההצלחה של אימון תזונתי לעומת השיטות המקובלות האחרות לשינויים תזונתיים אחרים לפי עקרונות אלו:

תזונה

הצלחה לטווח הארוך של דיאטה, מבלי לחזור למשקל הקודם או אף להעלות אותו.

  • תנועה של משקל הגוף מבלי לפגוע במנגנוניו הטבעיים של הגוף.
  • שיפור איכות החיים ובעיות בריאות שונות, לאורך זמן.
  • הכרה אמיתית בחשיבות התהליך הפנימי המתלווה לשינוי החיצוני.
  • התרגשות חיובית מהטיפול, להבדיל מרגשות תסכול וקשיים שונים הנובעים מהתהליכים ומהעוצמה שלהם.

ההצלחה לטווח הארוך היא קנה מידה איכותי, המאפשר לנו לדעת את העוצמה של אימון תזונתי, ביחס לשיטות אחרות. אימון תזונתי הוא בהכרח, גישה תהליכית יותר ועמוקה יותר, מאשר פגישת ייעוץ שאינה לוקחת את האחראיות על המשך הדרך.

האחראיות שיש למאמן של אימון תזונתי על המסע, תורם לשיתוף הפעולה של המטופל ומבטיח יותר סיכויי הצלחה. מעבר לכך, היכולת של מאמן אישי במפגש אימון תזונתי היא יכולת רבה יותר, המאפשרות לו להגיע עם המטופל לסיבות ולמקור שגרם להרעה באורח החיים, שבגינה הוא ניגש לטיפול. כשהסיבות ייפתרו, כך גם המטרה תהיה קלה יותר להשגה.

מפגש אימון תזונתי

מפגש אימון תזונתי הינו מפגש אישי בין המאמן לבין המטופל, או המתאמן בשפה מקצועית. במפגש הראשון נעשית סקירה של אורח חיי המתאמן, ואבחון מקצועי שיעזור בהמשך הדרך. המתאמן והמאמן מציבים יעדים משותפים ומטרות ביניים אותן ישיגו בדרך אל היעד הסופי.אימון קבוצתי

ההצלחה של אימון תזונתי, ככל אימון אישי אחר, תלויה ביכולת של אדם לרתום את רצונו אל הדרך והליכה לקראת השגת המטרה. במקרים אחרים של אדם עם רצון חזק ואימתני, ניתן להטות את הרצון על ידי הקניית רציונאל והחדרתו פנימה לתוך מעבי ליבו של המטופל המתאמן, עד כי יסכים לקבל את הדבר.

הסוד הגדול של אימון תזונתי ושל כל אימון אישי אחר, הוא שההבנה כי רק ההכרה בחשיבות הדבר בבסיס הקיום שלנו כאנשים, תביא להטמעת הדבר, עד כי הוא יהיה לאבן דרך בתוכנו ולא ניתן יהיה להתעלם ממנו שוב. ברגע שהסוד הזה בהיר ומובן לכל מתאמן, הוא רותם את מרבית סיכויי ההצלחה שלו אל הדבר ונע קימה אל המטרה.

אימון תזונתי הוא שיטה חדשה ומוצלחת של שימוש נכון בכלי האימון האישי לשם שמירה על המשקל, טיפול תזונתי בבעיות בריאות והכרה בגוף האדם ככלי חשוב בחיינו על מנת לחיות אותם כהלכה. כלי נהדר לנסות ולהצליח איתו בשינויים תזונתיים רבים.

אזורי עבודה:
התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!