אימון בתנועה

תנועהבשנים האחרונות אנו עדים לפריחה של ממש בתחום האימון האישי. מתחום איזוטרי הוא הלך והתפתח וכיום מקובל לעשות בו שימוש הן להשגת מטרות בחיים המקצועיים והן להשגת מטרות אישיות.

לעיתים, הפנייה למאמן תהיה לצורך השגת איזון והתקדמות בתחום מסוים בחיים. בפעמים אחרות, המטרה של המתאמן תהיה למצוא איזו שהיא תכלית, שכן הוא מרגיש שמשהו בחייו "תקוע", משהו שאפילו לו עצמו קשה עדיין להגדיר.

מאמנים אישיים שונים פועלים בהתאם לאסכולות שונות. יש שנוהגים לפנות אל המטופל ברמה השכלית, בעיקר. יש שנוהגים לפנות אליו בדרך של שפה רגשית, לעיתים ישירה ולעיתים עקיפה וסימבולית.

בתוך העולם של הטכניקות העקיפות, שמנסות להגיע אל הדברים באורח שעוקף את דרכי החשיבה היום יומיות, ניתן למצוא את האימון בתנועה.

שיטת אימון זו מנסה להגיע אל המתאמן בצורה של אבחון מצבו וקידומו האישי באמצעות תנועה. הדבר מתבצע בבחינה של האופן שבו הוא מתנועע עוד לפני תחילת האימון, במהלכו וגם בסופו.

אימון בתנועה לגוף שפה משלו

שפת הגוף נחשבת לשפה אוניברסלית, שאיננה תלויה במקום שבו האדם נולד וגדל. באופן מסוים, כולנו נולדים עם היכולת לקרוא ולהבין את שפת הגוף, גם של עצמנו וגם של אחרים.

יחד עם זאת, החיים המודרניים חיבלו ביכולת הבנה טבעית זאת. עם מעט תשומת לב והכוונה ממאמן אישי בתנועה, ניתן ללמוד לקרוא מחדש את שפת הגוף האישית, ולהשלים בעזרתה את הדברים שמוסר המתאמן באופן מילולי.

השילוב הזה של מה שהפה אומר ומה שהגוף אומר, יכול להביא לאבחון מצב נתון מצד אחד, ועשייה של שינוי אמיתי מצד שני.

זיהוי התנהלות וחסמים בעזרת אימון בתנועה

במהלך החיים כמעט כל אדם וכל אחד מפתח ראיית עולם משל עצמו. הוא רואה את עצמו באופן מסוים, רואה את האחרים הסובבים אותו באופן מסוים, וחלה התמעטות בגמישות ובפתיחות לדברים אחרים ולאפשרויות נוספות.

כאשר האדם חש שהוא מצא את מקומו בעולם, יתכן שהוא יכול לחיות עם עצמו בשלום במצב זה. אך מה קורה כאשר האדם מרגיש חוסר שביעות רצון? באמצעות תשאול מילולי ויותר מכך, באמצעות בחינה של האופן שבו האדם מתנועע, יושב, משוחח או מביט, אפשר למצוא מהם הדברים שמפריעים לו בחייו.

באופן כזה אפשר למצוא אילו חסמים הוא פיתח במהלך חייו וחשוב מכך – איך לפתור אותם. כאשר הפתרון כולל סט חדש של תנועות ומגוון רחב יותר של אפשרויות, השינוי שבחיים יכול להיות הרבה יותר אמיתי ומספק.

אימון בתנועה משפר את התקשורת הפנימית

כמו בסוגי אימון נוספים, גם אימון בתנועה סובב סביב מטרה אישי של המתאמן. שלא כמו בטיפולים פסיכולוגיים או אצל יועצים מסוגים אחרים, מקומו של המאמן הוא לשפוך אור על התנהלותו של המתאמן.

באמצעות שיקוף ושיתוף מסוגל המאמן בתנועה לסייע למתאמן להגיע לתובנות אודות מצבו הנוכחי ואודות המטרות שיביאו לשינוי רצוי בחייו.

לעיתים, המטרה היא להיות מסוגל לתקשר טוב יותר בזוגיות, לעיתים המטרה היא להצליח בקריירה, במציאת בן זוג, בהשגת אסרטיביות, אושר ועוד. באמצעות תנועה חדשה אפשר להשיג את כל אלה ועוד הרבה יותר. מתחילים בבניית מטרה, ונעים קדימה, כדי להשיג אותה.

כשנעים טוב יותר

לא מעט אנשים מרגישים "תקועים" ואינם מבינים למה ומדוע. יש בהם אנשים מצליחים, משכילים, איכותיים, אהובים, אבל משהו מאחורי הקלעים פשוט חסר. אצל אנשים שמשהו בחיים טורד את מנוחתם, ניתן לראות זאת היטב כשבוחנים את הדרך שבה הם נעים.

הדבר נכון לא פחות כאשר אנשים יודעים היטב מה מטריד אותם אך הם לא מצליחים לפתור זאת ללא יד מכוונת.

אימון בתנועה נועד לסייע לאנשים לנוע בצורה טובה יותר, מה שמשפר את התקשורת הפנימית, ומאפשר חתירה טובה יותר להשגת מטרות נוספות.

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי קוצ'רינג ומטפלת ב-Nlp/ אימון וטיפול משולב וממוקד. העלאת הביטחון והדימוי העצמי

התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!