פיתוח אינטואיציה

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

אינטואציההאינטואיציה היא תכונה המשותפת לכל בני האדם בעולם, בכל מקום ובכל זמן, כאשר היא מעניקה עבורם מידע על המציאות, הנמצא בתוך התת המודע. האינטואיציות האנושיות נוצרות מבלי להפעיל כלל את אמצעי החשיבה.

המידע האינטואיטיבי מופיע באופן פתאומי ונוצר בבת אחת, בלי כל רקע מוקדם. אינטואיציה היא אינה דעה. שני המושגים שונים אחד מהשני. בעוד שמקור הדעה של בני אדם הוא בניסיון אישי שעברו, התובנה האינטואיטיבית אינה ניתנת להסבר מדוע נעשה בה שימוש.

הדרך לפיתוח אינטואיציה

אמנם האינטואיציה הנה יכולת מולדת, הפועלת 24 שעות ביממה, אבל בעזרת פנייה לאימון אישי רגיל או אימון אישי הוליסטי, קיימת אפשרות לפתח אותה וללמוד כיצד ניתן לקלוט אותה.

בעזרת האינטואיציה אנחנו מקבלים החלטות מהירות אשר עשויות לגרום לדברים להתנהל בצורה זריזה יותר. כאמור, ניתן לפתח את החשיבה האינטואיטיבית ובכך לגרום להתקדמות מהירה יותר של תהליכים.

הסוד שטמון בפיתוח האינטואיציה הוא אהבה עצמית של האדם את עצמו, היכול לסמוך על עצמנו, כנות עצמית, קבלה עצמית ויכולתו של האדם להתבונן פנימה אל לבו.

אדם אשר נותן לעצמו אישור בנוגע לדברים שהוא חושב או מרגיש, כך יהיה לו קל יותר להתמודד עם האינטואיציות שעולות בקשר לדברים שמזמנים החיים. ככל שהאדם יהיה שלם עם עצמו ויקבל את עצמו, כך הוא יוכל לפתח את כושר האינטואיציה שלו.

היכולת להאמין בעצמך

צירוף המילים "אמונה עצמית" מבטא את האמונה של האדם ביכולות שלו להצליח, להגיע למקומות שקשה להגיע, ולהשיג את המטרות אותן הציב לעצמו.

האדם יודע מהן היכולות ומהו הכוח שישנו בידיו כדי להגיע לאן שהוא רוצה להגיע, הכול בהתאם לאפשרויות העומדות לפניו. אמונה עצמית היא דבר שניתן לפתח אותו וללמוד לעשותו בצורה טובה יותר.

אדם שלא מכיר באמת ובתמים את כוחותיו ואת יכולותיו  וחסר בטחון עצמי, לא יוכל להאמין בעצמו, משום שרק הכרה מלאה בכוחות יוצרת את תחושת האמונה העצמית. לכן, לאדם שאינו מעריך את יכולותיו ומסוגלותו, אין את היכולת להאמין בעצמו.

בכדי שאדם יאמין בעצמו, עליו קודם כל לאהוב את עצמו ולהעריך את האני שלו, כלומר לרכוש ביטחון עצמי וללכת אתו הלאה. כאשר לאדם יש ביטחון עצמי מלא, יש לו כוחות נפשיים לעשות דברים שלאחרים אין את האומץ לעשותם.

האימון לביטחון העצמי והאמונה העצמית עשויים לעזור רבות בפיתוח אינטואיציה אישית. ברגע שהאדם מכיר את מעלותיו ויודע מה הוא באמת, קל לו יותר לסמוך על האינטואיציות שלו. על מנת שדברים אלה יקרו, האדם צריך להיצמד אל האמת האישית שלו ולא להיכנע לדברים שנאמרים מסביב, שאין להם שחר. רק אז מדובר בביטחון עצמי אמיתי.

עידוד תקשורת בין אישית

אנו פוגשים את התקשורת הבין אישית באופן רצוף במהלך היומיום, כאשר אנחנו נפגשים ומתקשרים עם אנשים אחרים. לאנשים חסרי ביטחון, קשה יותר להיפתח אל אנשים אחרים, והתקשורת הבין אישית הופכת להיות מורכבת ומסובכת עבורם.

עובדה זו גורמת לאנשים חסרי הביטחון להיות ברוב הפעמים בצד ולא להתבלט. באמצעות התקשורת הבין אישית אנחנו מעבירים לצד השני את מה שאנחנו רוצים או חושבים.

בקרב אנשים חסרי הביטחון, חשוב לעודד את התקשורת הבין אישית, ללמד אותם כיצד לגשת, כיצד לדבר וכיצד להביע את שלהם, על מנת שהתקשורת עם אחרים תהיה מוצלחת יותר.

ככל שהאדם ירגיש בטוח בעצמו, כך הוא יאמין יותר בעצמו, בכוחותיו וביכולותיו, וכך גם הוא ידע לקבל את האישית שלו בצורה יפה ויוכל לאמץ אותה, ולא לדחות אותה.

אזורי עבודה:
התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!