מהו קורס גישור?

גישורתהליך גישור הוא מנגנון לפתירת סכסוכים על ידי הסכמה. המגשר לומד מיומנויות וכלים העומדים לרשותו  בעת ניסיון לפתור סכסוכים בין אנשים. על המגשר לסייע באמצעות דרכי הידברות והבנה של העמדות אחד של השני ולהגיע להסכמה אשר מקובלת על ידי שני הצדדים.

סכסוכים שונים בין בני אדם הם דבר שבשגרה, תהליך של גישור מתייחס לסכסוך שיש בין בני אדם כאל שוני הקיים בין בני האדם השונים אחד ממשנהו. כאשר מכבדים את השוני ונותנים לו מקום וביטוי ניתן להגיע לפתרון יצירתי אשר יהיה מקובל על כולם – וזהו תהליך הגישור.

הליך הגישור עצמו

בבסיסו של התהליך עומד העיקרון של שני הצדדים מרוויחים, עלותו של הליך גישור זול יותר מההליך המתבצע בבית המשפט, ועל כן הוא מתאים לאלו אשר מעונינים להגיע לפשרה ומוכנים להקשיב לזולת.
לימודי גישור

לימודי הגישור מתאים לכל אדם, אשר רואה בעצמו כדמות מפשרת ובעל רצון ויכולת לתווך בין אנשים.
קורס גישור מתאים לא רק למשפטנים או לעורכי דין, אלא גם לאלו אשר מעונינים לעסוק בתחום הגישור כמקצוע או לקבל כלים להתנהלות נבונה בכל תחומי החיים השונים, בין אם במקום עבודה, או בין אם במשפחה.
תפקידו של המגשר הוא לגרום לשני הצדדים להגיע להסכם אשר יהיה מקובל עליהם. לימודי הגישור מלמדים את הכלים לניהול משא ומתן בצורה משכילה ופתרון של סכסוכים וקונפליקטים.

נושאי לימוד בקורס גישור

במהלך לימודי קורס גישור יקבלו התלמידים גם את התיאורטי וגם את הפרקטי על ידי תרגול של מצבים וסיטואציות.

מהלך קורס גישור יתמקד בנקודות הבאות:

 • תהליכי משא ומתן, כיצד מתכוננים למשא ומתן וכיצד ניתן להצליח בו
 • ניתוח של קונפליקטים בתחומים שונים
 • מנגנוני פתירת סכסוכים מחוץ לבתי המשפט
 • השלבים השונים שבהליך הגישור
 • כלים בגישור
 • גישות משפטיות, פסיכולוגיות ותרבותיות בגישור
 • התמודדות עם סכסוכים בחברה, בארגונים עסקיים ובמשפחה
 • מיומנויות ושיפור התקשורת הבין אישית כמו הקשבה והבעות פנים
 • אתיקה של מגשרים
 • יצירת פתרונות יצירתיים
 • הסכמי גישור בתחומים שונים
 • תחום הגישור במדינת ישראל

לאחר תהליך הלימוד התיאורטי, יחווה התלמידים התנסות תוך כדי סימולציות ותרגולים שונים, ולאחר מכן יצפו בתהליכי גישור בזמן אמת.

תוכנית הלימודים בקורס גישור הם רחבים ונוגעים בתחומי חיים מגוונים, אך על מנת לעסוק בתחום הגישור בצורה מקצועית, ואף לקבל תיקים מבתי המשפט, יש צורך בקורס בהיקף של 40 שעות לימוד אקדמאיות, בהגשת בקשה לקבלת תעודת מגשר ממשרד הפנים ובעיסוק פרקטי בתחום.

היכן ניתן ללמוד גישור?

כיום, ישנם הרבה בתי ספר, מכללות, ואפילו יחידות אוניברסיטאיות, אשר מתקיימים בהם קורסי גישור, ביניהם: המכללה האקדמאית בית ברל, הקריה האקדמאית אונו, מכללת אורנים, מרכז גבים, גומא, המכללה למנהל, מכללת לוינסקי, אוניברסיטת תל אביב ועוד רבים אחרים.

מחירו של קורס גישור עשוי לנוע מ 3,000 ₪ ועד ל 8,000 ₪, תלוי במקום הלימודים ובהיקף השעות והקורס.
בטרם נרשמים לקורס גישור, מומלץ לבדוק את השכלתם ואיכותם של המרצים ואת היקף שעות הקורס, וזאת על מנת להיות זכאים לתעודת מגשר מטעם משרד המשפטים.

קורס גישור מתאים לאלו אשר רואים בעצמם כאנשים בעלי יכולת קשב עמוקה ונכונות לפשר בין אנשים. כמו כן, יש צורך באנשים בעלי סבלנות ויכולת סבלנות גבוהה.

קורס גישור עשוי להיות מתאים לאלו אשר מעונינים לפשר בין אנשים, או מעונינים להעמיק את הידע שלהם בתחום של התנהלות בין אישית וניהול משא ומתן תוך הגעה לפשרה – אמצעי, אשר עשוי להועיל לנו בהתנהלות השגרתית של חיי היום יום ובמגוון רחב של תחומים..

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי קוצ'רינג ומטפלת ב-Nlp/ אימון וטיפול משולב וממוקד. העלאת הביטחון והדימוי העצמי

התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!