קורסים ולימודי אימון אישי

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

לימודי אימון אישיאימון אישי הוא מקצוע לכל דבר ולכן דורש התמחות בנושא. מאמנים אישיים מציעים לזולת שירות שמטרתו להשפיע על אורח חיים של אנשים ולכן דורש התייחסות רצינית ומקצועית.

האימון האישי נכנס לכל תחומי החיים, וקורסים צצים כפטריות לאחר הגשם.

קורס אימון אישי מכשיר אתכם לעסוק בתחום הנע בין פסיכולוגיה לייעוץ ארגוני ומתקיים
על-פי סטנדרטים גבוהים, תוך התעדכנות תכופה בתהליכים חברתיים, בקרות ומשובים.

היכן מתקיים קורס אימון אישי?

הקורסים מתקיימים בבתי ספר ומכונים פרטיים, אך גם במוסדות גדולים כמו האוניברסיטה הפתוחה כחלק מלימודי המשך. משך קורס לאימון אישי משתנה, בהתאם להחלטות בתי הספר השונים ואורך בין 3 חודשים לשנה וחצי.

מומלץ לבחור במוסדות שמעבירים את התכנים לאורך זמן ולא כמרתון. חשוב להטמיע את התכנים בצורה טבעית, ולא כ"זבנג וגמרנו".

כיום קיימים מספר גופים שמטרתם להבטיח כי מאמן אישי מוסמך הוא מי שסיים קורס שארך מינימום  כ 120 שעות אוניברסיטאיות, וכן נעשים מאמצים להגיע לחקיקה שתסדיר את תנאי העיסוק במקצוע.מדיטציה

קיימים שני סוגים עיקריים של קורסים לאימון: אימון אישי ואימון עסקי.

שיטת העבודה בשניהם דומה, אך האימון העסקי נבדל בכך שהוא מתייחס לניהול עצמי בתוך ארגון או עסק. מאמנים בוגרי בית הספר השונים יוכשרו לאמן אנשים וצוותים לקראת פיתוח ומימוש הפוטנציאל שלהם.

השוק מציע סוגים שונים של קורסים לאימון, למשל: קורס coaching המתקיים במכון אדלר ומבוסס על תיאוריה פסיכולוגית. הוא כולל את יסודות הגישה האדלריאנית ומתנהל בהעברת הרצאות, סדנאות חוותיות, ניתוחים של מקרים, פרקטיקום ולבסוף סופרויזן.

קורסי אימון בגישה הרווחת יותר, אינם נסמכים על מודלים פסיכולוגים טהורים, אלא על שיטות אימון קלאסיות. בפועל הכוונה היא הקניית כלים למאמנים על מנת שיוכלו לסייע לאדם או  לארגון כלשהו לנוע קדימה בכוחות עצמם אל עבר מטרות  שהציבו לפניהם.

קורס אימון אישי – תוכנית הלימודים

לא משנה באיזה קורס לאימון אישי תבחרו, בכולם תעברו בעצמכם תהליך של אימון אישי שיאפשר לכם להבין באופן העמוק ביותר, כיצד עובדים המודלים השונים.

קורסים לאימון אישי יכשירו אתכם למקצוע חדש ומלהיב המותאם למאפייני העידן המודרני, לזמנים בהם אין די זמן ללכת לטיפול. את הקורסים מעבירים מאמנים מוסמכים שבדרך כלל עובדים עם ארגונים גדולים, ונזקפות לזכותם הצלחות בשטח.

אופי הלימודים מעשי במיוחד, ובנוי ברובו על התנסות סדנאתית (משחקי מוח, דרמה , תנועה, כתיבה) שיחות ומשובים.

קורס לאימון אישי המכבד את עצמו לא יעניק לכם תעודה ללא שהגשתם עבודת גמר או ללא תקופת התמחות מינימאלית.

בשנים האחרונות קמו גופים שונים שמטרתם לאגד את אנשי המקצוע  והם מעניקים תעודות המעידות על מקצועיות המאמן והתאמתו להעברת קורסים – לימוד אימון אישי.

האיגודים הללו קובעים קריטריונים כאלו ואחרים ככניסה וקבלת חברות. מינימום השעות הדרוש למאמן בכדי להיות תחת אותם ארגונים עומד על כ- 120.

לא די בזה, אלא שעליכם להיפטר מכמה מאות שקלים. זכרו כי עד לרגע זה לא קיימת אף חקיקה שדורשת זאת!

מאמנים יכולים להיות אנשים שלמדו את המקצוע באופן עצמאי באמצעות קריאת ספרים או שעברו התמחויות במסלולי לימודים הקרובים לתחום, כמו עבודה סוציאלית, ייעוץ ארגוני, פסיכולוגיה וחינוך.

לימוד אימון אישי – האפשרויות

קורסי אימון אישי נחלקים לשני חלקים עיקריים וכוללים קורס אימון בסיסי , קורס אימון מתקדם, וכן המשכים שעיקרם התמחויות באוריינטציות שונות כמו: אימון לשיפור הזוגיות, אימון לאוכלוסיות הסובלות מלקויות למידה ועוד.

רבים בוחרים להרשם לחלק הראשון בלבד משני חלקי הקורס (בסיסי ומתקדם). קורס בסיסי בהחלט מלמד אתכם את התורה כולה. בתי ספר שאין במסגרתם עבודת סטאז תחת סופרוויזן לא יעניקו לכם די כלים להתחיל ולאמן.

בחירת קורס אימון אישי תתבצע על-פי מספר קריטריונים:אימון

  • קרבה למקום המגורים
  • המלצות אישיות
  • משך הקורס
  • מחירים

קיימים פערים גדולים בין מחירי הקורסים השונים, כך שמומלץ לערוך סקרי שוק בטרם נרשמים. ישנם בתי ספר המבטיחים לכם עבודה בתום תהליך הלימודים, אך אני לא הייתי מסתמכת על כך.

מומלץ בחום שלא לוותר על פגישת היכרות מקדימה עם בתי הספר השונים, אשר במסגרתה תקבלו מושג מעמיק יותר על תכני הקורס ואופי הלימודים. זו הזדמנות מצוינת לשאול את כל השאלות שמטרידות אתכם ולהתרשם מאייכות המדריכים.

לימודי אימון אישי יכולים להכניס אתכם למקוצוע חדש ומלהיב אשר באמצעותו תוכלו לסייע לאנשים רבים. מעוניינים לקבל פרטים נוספים? הרשמו כאן:

אזורי עבודה:
התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!