אימון אישי לפנסיונרים, גימלאים ובני גיל הזהב

אימון גיל הזהבבשנים האחרונות התפשטה בעולם תרבות האימון האישי. בכל התחומים אנחנו שומעים על אנשים שבוחרים לעשות לעצמם אימון אישי בכל מיני תחומי חיים. הרעיון של אימון אישי הוא למצות את הפוטנציאל הגלום בכל אחד מאיתנו.

כל אחד מכיר את עצמו ואת הכישרונות שלו – האחד הוא יסודי מאוד והשני מבריק, אחד טוב במספרים ואילו האחר – יכול להקסים אנשים ולהגיע לתוצאות טובות במשא ומתן.

האימון האישי עוזר לכל אחד למצות את הכישורים הטבעיים האלו, ולפתח אסטרטגיות חדשות על מנת לאמן ולפתח את הכישורים הפחות טבעיים עבור האדם.

בקרב בני גיל הזהב, אנשים רבים חושבים כי אין להם סיבה לקחת לעצמם מאמן, אך זו כנראה טעות.

דווקא גיל הזהב הוא גיל שטומן בחובו הרבה מאוד שינויים, וכדאי מאוד להיות מוכנים אליהם. אמנם, בגיל הזהב אנשים הם כבר בעלי ניסיון, וראו הרבה דברים בחייהם, אבל, לא תמיד מי שרואה את תהליך ההזדקנות אצל אחרים, עובר אותו היטב כאשר מדובר בו עצמו.

לכן, כיום מוצעים מספר תחומים שבהם ניתן לעשות אימון אישי לגמלאים ופורשים.

אימון אישי לגיל השלישי

אימון אישי לגיל הזהב – צמיחה לתועלת כלכלית

אחד השינויים המוברכים עבור אנשים רבים הפורשים לגמלאות הוא החופש מהעבודה. אמנם, גם מי שאהב את עבודתו והיה מסור לה בכל ליבו, מרגיש עם בוא הפנסיה שהוא שמח שאין לו את המחויבות והאחריות שמשרה קבועה מעניקה.

אמנם, יש ירידה בהכנסות אחרי הפסקת העבודה, אבל טעם החופש הוא מהנה. מצד שני רבים מבני גיל הזהב מרגישים שיש להם עוד כוחות לא ממומשים וחבל שהם לא נמצאים במסגרת שתאפשר להם להוציא את הכוחות שלהם אל הפועל.אימון לגיל הזהב

רבים מרגישים בעת הפרישה שהם מצטערים על כך שבגיל צעיר בחרו בקריירה מסוימת ולא בקריירה אחרת. לו רק למדת משפטים ולא רפואה, היום הייתי מרגיש טוב יותר, או משפטים בסגנון כזה הם נפוצים מאוד ומעידים על תסכול מסוים שמרגישים אנשים שאינם כה מבוגרים, אך מאחוריהם עשרות שנים של עבודה.

כאן נכנס האימון האישי. מאמנים אישיים עוברים עם הגמלאי תהליך של בחירת קריירה שנייה או שינוי מקצועי בגיל המבוגר, שינוי שיכול להיות ברכה עבור הפנסיונר, שיש לו ניסיון בעשרות שנות עבודה, ראייה שקולה ואחראית וגם רוגע, בנוסף על היותו רעב להצליח ולהשיג שינוי בחיים.

מעטים האנשים שמעיזים לעשות זאת לבד, אך בליווי המאמנים האישיים הדרך קלה הרבה יותר.

אימון אישי זוגי ולאהבה חדשה

אחת התופעות שגיל הזהב נושא עמו פעמים רבות הוא הבדידות. לא אחת, אנשים שחיו בזוגיות ארוכת שנים מוצאים את עצמם פתאום לבד כאשר הם אינם זוכרים, יודעים או מעוניינים לצאת לשוק הבשר של הפנויים – פנויות אחרי שנים ארוכות של זוגיות.

אימון אישי לזוגיות שניה יכול  להתאים לאדם המבוגר והבודד, ולהקנות לו כלים להתמודדות עם תופעות כמו חרדה חברתית, ביישנות, חוסר בטחון עצמי, מציאת בת זוג.

המאמן מלווה את האדם במהלך החיפוש אחר זוגיות חדשה ומאפשר לו להאמין ביכולותיו למצוא לעצמו אהבה חדשה. המאמן מנתח עם המתאמן את נקודות החוזק והחולשה שלו בהתנהגות עם בני המין השני, מברר איתו את השאיפות שלו בנוגע לחיי זוגיות והתהליך המפחיד והמאיים של חזרה ל"שוק" אינו כה מאיים כפי שהיה נראה בהתחלה.

אימון לההתמודדות עם שכולדיור מוגן

תופעה מצערת נוספת הקשורה בהזדקנות היא השכול. אנשים מבוגרים מאבדים במהלך החיים אנשים קרובים רבים וככל שהגיל נתקדם דרגת הקרבה עולה, ואיתו גם המתח והחששות.

מאמן אישי יכול להוביל את האדם לשינוי תפיסה ולהוצאת כוחות חיים שהיו חבויים בו על לסייע לו בהתמודדות עם מקרי אבל, בין אם מדובר על אובדן של האדם עצמו (כמו אנשים המאבדים אחת מן היכולות שלהם) ובין אם מדובר על אנשים שצריכים להמשיך את החיים ללא יקיריהם במשך תקופות ארוכות.

האימון האישי יכול להוביל לתוצאות חיוביות בזמן קצר.

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי קוצ'רינג ומטפלת ב-Nlp/ אימון וטיפול משולב וממוקד. העלאת הביטחון והדימוי העצמי

התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!