אימון אישי לפנסיונרים, גימלאים ובני גיל הזהב

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

אימון גיל הזהבבשנים האחרונות התפשטה בעולם תרבות האימון האישי. בכל התחומים אנחנו שומעים על אנשים שבוחרים לעשות לעצמם אימון אישי בכל מיני תחומי חיים. הרעיון של אימון אישי הוא למצות את הפוטנציאל הגלום בכל אחד מאיתנו.

כל אחד מכיר את עצמו ואת הכישרונות שלו – האחד הוא יסודי מאוד והשני מבריק, אחד טוב במספרים ואילו האחר – יכול להקסים אנשים ולהגיע לתוצאות טובות במשא ומתן.

האימון האישי עוזר לכל אחד למצות את הכישורים הטבעיים האלו, ולפתח אסטרטגיות חדשות על מנת לאמן ולפתח את הכישורים הפחות טבעיים עבור האדם.

בקרב בני גיל הזהב, אנשים רבים חושבים כי אין להם סיבה לקחת לעצמם מאמן, אך זו כנראה טעות.

דווקא גיל הזהב הוא גיל שטומן בחובו הרבה מאוד שינויים, וכדאי מאוד להיות מוכנים אליהם. אמנם, בגיל הזהב אנשים הם כבר בעלי ניסיון, וראו הרבה דברים בחייהם, אבל, לא תמיד מי שרואה את תהליך ההזדקנות אצל אחרים, עובר אותו היטב כאשר מדובר בו עצמו.

לכן, כיום מוצעים מספר תחומים שבהם ניתן לעשות אימון אישי לגמלאים ופורשים.

אימון אישי לגיל השלישי

אימון אישי לגיל הזהב – צמיחה לתועלת כלכלית

אחד השינויים המוברכים עבור אנשים רבים הפורשים לגמלאות הוא החופש מהעבודה. אמנם, גם מי שאהב את עבודתו והיה מסור לה בכל ליבו, מרגיש עם בוא הפנסיה שהוא שמח שאין לו את המחויבות והאחריות שמשרה קבועה מעניקה.

אמנם, יש ירידה בהכנסות אחרי הפסקת העבודה, אבל טעם החופש הוא מהנה. מצד שני רבים מבני גיל הזהב מרגישים שיש להם עוד כוחות לא ממומשים וחבל שהם לא נמצאים במסגרת שתאפשר להם להוציא את הכוחות שלהם אל הפועל.אימון לגיל הזהב

רבים מרגישים בעת הפרישה שהם מצטערים על כך שבגיל צעיר בחרו בקריירה מסוימת ולא בקריירה אחרת. לו רק למדת משפטים ולא רפואה, היום הייתי מרגיש טוב יותר, או משפטים בסגנון כזה הם נפוצים מאוד ומעידים על תסכול מסוים שמרגישים אנשים שאינם כה מבוגרים, אך מאחוריהם עשרות שנים של עבודה.

כאן נכנס האימון האישי. מאמנים אישיים עוברים עם הגמלאי תהליך של בחירת קריירה שנייה או שינוי מקצועי בגיל המבוגר, שינוי שיכול להיות ברכה עבור הפנסיונר, שיש לו ניסיון בעשרות שנות עבודה, ראייה שקולה ואחראית וגם רוגע, בנוסף על היותו רעב להצליח ולהשיג שינוי בחיים.

מעטים האנשים שמעיזים לעשות זאת לבד, אך בליווי המאמנים האישיים הדרך קלה הרבה יותר.

אימון אישי זוגי ולאהבה חדשה

אחת התופעות שגיל הזהב נושא עמו פעמים רבות הוא הבדידות. לא אחת, אנשים שחיו בזוגיות ארוכת שנים מוצאים את עצמם פתאום לבד כאשר הם אינם זוכרים, יודעים או מעוניינים לצאת לשוק הבשר של הפנויים – פנויות אחרי שנים ארוכות של זוגיות.

אימון אישי לזוגיות שניה יכול  להתאים לאדם המבוגר והבודד, ולהקנות לו כלים להתמודדות עם תופעות כמו חרדה חברתית, ביישנות, חוסר בטחון עצמי, מציאת בת זוג.

המאמן מלווה את האדם במהלך החיפוש אחר זוגיות חדשה ומאפשר לו להאמין ביכולותיו למצוא לעצמו אהבה חדשה. המאמן מנתח עם המתאמן את נקודות החוזק והחולשה שלו בהתנהגות עם בני המין השני, מברר איתו את השאיפות שלו בנוגע לחיי זוגיות והתהליך המפחיד והמאיים של חזרה ל"שוק" אינו כה מאיים כפי שהיה נראה בהתחלה.

אימון לההתמודדות עם שכולדיור מוגן

תופעה מצערת נוספת הקשורה בהזדקנות היא השכול. אנשים מבוגרים מאבדים במהלך החיים אנשים קרובים רבים וככל שהגיל נתקדם דרגת הקרבה עולה, ואיתו גם המתח והחששות.

מאמן אישי יכול להוביל את האדם לשינוי תפיסה ולהוצאת כוחות חיים שהיו חבויים בו על לסייע לו בהתמודדות עם מקרי אבל, בין אם מדובר על אובדן של האדם עצמו (כמו אנשים המאבדים אחת מן היכולות שלהם) ובין אם מדובר על אנשים שצריכים להמשיך את החיים ללא יקיריהם במשך תקופות ארוכות.

האימון האישי יכול להוביל לתוצאות חיוביות בזמן קצר.

אימון אישי הוא תהליך שמטרתו מיצוי הפוטנציאל של כל אחד לטובת יצירת שינוי בחיים: שינוי בצורת המחשבה ובהתאם לכך גם בהתנהגות. בסופו של דבר האימון אמור להביא לשינוי חיובי בתחושות ובאורח החיים.

במהלך אימון אישי, שנמשך לרוב מספר חודשים, האדם לומד להכיר את עצמו טוב יותר: את מערכת האמונות שלו, את דפוסי ההתנהגות החוזרים שלו ואת אופן ניהול הקשרים בחייו.

מתוך היכרות זו האדם ממפה לעצמו, בעזרת מאמן אישי את הצרכים ואת הרצונות שלו, את המטרות לעתיד הקרוב ולעתיד הרחוק, ומתחיל לפעול כדי להגשימם.

הדרך להגשמה כרוכה בשינוי מהותי בנקודת המבט ובאימוץ נקודת מבט שונה על החיים. רק אז אפשר להתחיל לפעול לקראת העתיד, מתוך אותה הסתכלות אופטימית ואמונה בעצמנו ובדרך.

במהלך תהליך האימון האדם בוחן באור חדש וביקורתי את האמונות שהוא פועל על פיהם ואת ההתנהגויות שלו, ומחליט במה לדבוק ועל מה אפשר לוותר. האימון האישי אינו בוחן את העבר אלא מתמקד בהווה שבונה את העתיד.

אימון אישי – לשחרר תקיעות בגיל הזהב

גיל הזהב הוא תקופה של שינויים ותהפוכות: הפרישה מחיי העבודה, הזמן הפנוי הרב שעומד לרשותכם פתאום, שינוי המעמד בתוך המשפחה, אובדן בני זוג וחברים, בעיות בריאותיות- כל אלה הן חוויות מורכבות ומטלטלות, שגורמות לרבים מבני גיל הזהב לתחושות של תסכול, ייאוש או סתם שעמום.

דיכאון הוא תופעה נפוצה מאוד בגיל הזהב ולא אחת הוא מוביל גם להתאבדויות. אבל צריך לזכור שתחושות כאלה אינן חלק הכרחי מהזקנה, גם אם לעתים נוח לחברה לחשוב כך.

כיום עם ההתפתחות הרפואית, גיל הזהב הולך ומתארך, ואין שום סיבה להרים ידיים, לחיות בחוסר סיפוק ולחכות למוות שיתדפק על הסף.

ההפך בדיוק: אותן התמודדויות שהזקנה כרוכה בהן, הן אמנם חוויות קשות ביסודן, אבל הן יכולות להוות גם טריגר לצמיחה מחודשת, לגילוי עצמי ולשינוי ראיית העולם.אימון לגיל הזהב

אדם שחי חיים יצירתיים ומלאים צריך להמשיך לחוות את העולם באותה דרך גם לנוכח קשיי גיל הזהב. אדם שחש תסכול לגבי חייו עד כה, לגבי בחירותיו המקצועיות או האישיות, יכול עוד לשנות את מהלך חייו ולמצוא לעצמו נקודת אור דווקא בעשורים האחרונים לחייו.
הזדמנויות חדשות

כידוע, העולם המערבי מקדש את הצעירים. גם העוסקים בבריאות הנפש ובשיפור איכות החיים, פונים בדרך כלל לצעירים: הם אלה שמקושרים לרוב למושגים כגון "ראיה חיובית", "שינוי", "צמיחה", "יצירתיות" וכדומה.

אבל עם הזמן שכבת הגיל השלישי הולכת וגדלה, ואיתה המודעות הגוברת לצורכי אכלוסיה זו. הזמן הפנוי הרב בעקבות השחרור מהעבודה, נוסף על השחרור ממחויבות לילדים ולבית, הם קרקע פוריה לעבודה עצמית ולפריחה מחודשת.

פעמים רבות אנשים מבוגרים מתנהלים בצורה "אוטומטית", אם מתוך ייאוש ואם מתוך קיבעון והיצמדות לשגרה. אימון אישי בגיל הזהב מאפשר לקחת פסק זמן לצורך למידה מחודשת של מצבנו, של תחושותינו ורצונותינו.

אדם בן שמונים יכול וצריך להציב לעצמו מטרות לעתיד, על מנת שיבלה את שארית חייו בתחושת סיפוק והגשמה ולא בציפייה משועממת לסוף. הקרבה למוות היא סיבה מצוינת להציב מטרות ויעדים, לפעול להשגתם ולהמשיך להתנהל ביצירתיות ובחיוניות.

תהליכים משמעותיים בגיל הזהב יכולים לתרום לתחושת אושר ולשיפור איכות החיים, כמו שאף ספר או תוכנית טלוויזיה לא יכולים לתרום.

אימון אישי בגיל הזהב – למה?

  • בחירת קריירה שניה לפנסיה- מהפך מקצועי אחרי הפרישה שיאפשר רווחה כלכלית וסיפוק.
  • התמודדות בונה עם שכול על אובדן אדם קרוב.
  • התמודדות עם מחלה או נכות.
  • אימון לזוגיות שניה – התחלת פרק ב בחיים.
  • ניצול הזמן בגמלאות.

.

אזורי עבודה:
התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!