אימון אישי לקיום הערכה עצמית

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

הערכה עצמיתכולכם יכולים בזמן קצר יחסית, ליצור הערכה עצמית טובה ויציבה. תחושות טובות בחייכם נבנות מהאופן בו אתם תופסים את עצמכם: מצב גופני טוב, זוגיות שמחה, עבודה טובה, עניין בחיים, הכרה ביכולות שלכם ועוד. כל אלו מתאפשרים עם מעט מאמץ מצידכם.

מהי הערכה עצמית?

בואו נבין מהם סוגי המאמץ שכדאי להתאמץ על מנת לאפשר להערכה העצמית שלנו לצמוח ולהתייצב.
מה בחייכם ראוי שייחשב כהישג?

הישגים בחיים הם כל דבר שאתם מפיקים ממנו תחושת סיפוק והערכה עצמית. זכרו: הישגים הם לא רק שיאים של הגשמה, כפי שנהוג לחשוב, אלא כל דבר שבזכותו אתם חשים טוב לגבי עצמכם!

הישגים הם המאמצים הקטנים והמגוונים שאתם עושים בדרך להגשמה של דבר גדול יותר. דוגמאות לסוגים שונים של הישגים:

  • אני הולך/ת פעמיים בשבוע לקורס בנושא שמעניין אותי.
  • אני אוכל/ת באופן מסודר ומאוזן.
  • אני מקפיד/ה על פעילות גופנית.
  • אני שומר/ה על קשר עם חברים ובני משפחה.
  • אני לא יודע/ת לבשל ובכל זאת התאמצתי והכנתי ארוחה של 3 מנות לחברים שהזמנתי.
  • אני מחפש/ת לעצמי עבודה שתתאים לאישיותי ורצונותי.
  • יש לי כבוד עצמי.

אם תשימו לב, לא כללתי ברשימה  החלקית שלמעלה, הישגים כמו: עשיתי הרבה כסף, התחתנתי, קניתי בית  פרטי ורכב יקר.

כיצד בונים הערכה עצמית?

הערכה עצמית בנויה בעיקרה על ההכרה במאמצים שהשקעתי בכדי שיהיה לי טוב. עשיתי מאמצים, ועל כן אני שלם עם עצמי – אני שלם עם עצמי ולכן מעריך את עצמי.

כל מה שלא הסתדר ושלא היה בשליטתי, אינו משפיע על ההערכה העצמית שלי. ההערכה העצמית שלי נשארה יציבה, למרות כישלון שחוייתי. אני מעריך את עצמי על המאמצים שאני מסוגל לעשות, על העובדה שהייתי מעשי ועקבי בנסיון שלי להצליח, על כך שיש ביכולתי תמיד לעשות עוד ועוד. הנסיון, המאמץ וההשקעה שלנו בעצמנו, הם שבונים הערכה ואותם אנחנו זוכרים.

הימנעו מיצירת קשר בין עצב, תסכול ואכזבה לבין הערכה עצמית נמוכה. מותר לכם להיות עצובים, מותר לכם לחוש אכזבה.

לעיתים למרות כל המאמצים שעשיתם, כל הרצון  וכל התקוה שהייתה בליבכם, לא הצלחתם לממש משהו משמעותי בחיים שלכם. כעת יש לכם כמה אפשרויות:

  • להבין שלא הכל בשליטתכם ופשוט לתת לעצמכם להיות עצובים או מאוכזבים, לסמוך על עצמך, הכל יסתדר.
  • להפנות את האשם כלפי עצמכם בנסיון למצוא בכוח מה לא בסדר, מה יש בכם שהוא כל כך "דפוק" שבגללו אתם נכשלים – לא מומלץ בכלל!
  • לשבת ולחשוב מה כדאי שתעשו עכשיו.

אם בזוגיות שלכם למשל ניסיתם דרכים יצירתיות להבראת הקשר ובכל זאת הוא הסתיים – העריכו את עצמכם על כך שניסיתם להבריא אותו, על כך שהייתם אמיתיים, פתוחים ורציניים, העריכו את עצמכם על כך שחיפשתם עזרה, וחשתבם על דרכים יצירתיות ועוד.

העריכו את הכוחות שיש בכם. אם לא התקבלתם למקום עבודה, העריכו את עצמכם על המאמצים שעשיתם, על ההתכוננות לראיון, על כך שעשיתם ככל שביכולתכם לעבור אות הראיון. הערכה עצמית היא יציבה ואינה מושפעת מגורמים חיצוניים – זכרו ושננו זאת.

כלל ברזל: הפסיקו להשוות עצמכם לאחרים!
אין בעולם מדד אחד להצלחה! הצלחה אמיתית היא בעיניכם הפרטיות בלבד.  לכל אדם סוגי הצלחה שונים בהתאם למה שהוא מחשיב כהצלחה. ההצלחה שלכם היא בעינכם בלבד, אולי היא בלתי נראית לאחרים, אולי היא תשמע לכולם טיפשית וזניחה, אבל היא הצלחה – התיחסו אליה בכבוד!

אימון אישי להערכה עצמית

בתהליך הנהדר של בניית הערכה עצמית באמצעות אימון אישי, תטמיעו את עקרונות ההערכה עצמית בחשיבה ובהתנהגות שלכם.

דרך נהדרת לעודד את הערכה העצמית שלכם הינה בעזרת קורס כתיבה או פעולת הכתיבה למגירה, באמצעותו יוכל הכותב להביע את עצמו טוב יותר, לתקשר טוב יותר וערכה שלו תעלה.

מאמנת אישית תפקידה לתרגל איתכם את עיקרי הדברים, עד אשר יווצר שינוי אמיתי בתפיסה שלכם לגבי המושג הערכה עצמית, ועד אשר תיווצר בכם הערכה חזקה ויציבה.
מוגש לכם בהערכה רבה!

אזורי עבודה:
התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!