אימון אישי לחיזוק אינטיליגנציית היחסים

אינטילגנציית יחסיםלייצר שותפות ולהבין את מה שהצד השני מרגיש, לבטוח ברגשותינו ולפעול על פיהם, לייצר שותפות ריגשית, להיות מסוגלים לגמישות מחשבתית – אלו רק חלק ממה שבונה אינטליגנציית יחסים.

תחום הפסיכולוגיה ההולך ומתפתח כל העת, חשף בפנינו בשנים האחרונות סוגים שונים של אינטליגנציות כמו: אינטליגנציה רגשית, אינטליגנציה חברתית, אינטליגנציה מוזיקלית ועוד.

בשנים האחרונות הולכת וגדלה ההבנה כי קיימת גם אינטליגנצייה של מערכות יחסים, אשר כוללת בתוכה יכולות כמו:

1.    ניהול רגשות
2.    יצירת תקשורת בין-אישית איכותית.
3.    להפגין גמישות מחשבתית.
4.    להבין כיצד לקבל החלטות בתוך הקשר.
5.    הטמעה ויישום של דברים שנלמדו תוך- כדי הקשר.

אינטליגנציית יחסים

תוצאה של התנסויות, למידה, פתיחות, יכולת לקיחת אחריות על אייכות החיים, השקפת עולם הכוללת התיחסות לאייכות הקשר ויכולת לייצר גמישות התנהגותית.תקשורת

אנשים בעלי אינטליגנציית יחסים, מקיימים את הפרמטרים שהעלנו קודם באופן טבעי וללא מאמץ מודע.

לעומתם, קיימים אנשים רבים שעבורם מערכת יחסים היא נושא שיש ללמוד אותו מתוך מודעות מחודדת.

אנשים רבים אינם מצליחים לנהל נכון את המקום החשוב כל-כך עבורם – המערכת הזוגית, למרות היותם בעלי יכולת אמיתית לאהוב, להפגין רגשות ואנשים אינטליגנטים ומצליחים בתחומי חיים רבים.

כיום, באמצעות אימון אישי, ניתן לתרגל מתוך מודעות מוגברת את המקומות הדורשים שינוי ואף באמצעות אימון זוגי משותף להגברת המודעות ההדדית.

הצלחה באימון האישי

אימון אישי מצליח רק אם מגיעים אליו מתוך רצון עמוק וכן לחולל שינוי. אין מדובר בתרופת פלא, ולא בטריקים הפותרים עבורכם בעיות. להיפך, אימון אישי דורש מאמץ, הוא מתקיים רק בתוך מרחב של לקיחת אחריות אמיתית על אייכות מערכות היחסים שלכם.

אינטליגנציית יחסים היא בניית שפה חדשה המיוחדת לקשר בין בני הזוג

השפה החדשה היא אוסף של דברים המאפשר לבני הזוג לחוות חיים ללא משברים תכופים וחוסר בטחון – השפה החדשה שבונים בני הזוג ביניהם בנויה על יכולת להקשיב באמת וללמוד את הדרכים לחוות זוגיות ממקום של שקט נפשי ושמחה.

אינטליגנציית יחסים מתקיימת מתוך התחשבות והבנת השוני הבסיסי הקיים בין שני אנשים. מתוך ההכרה בשוני ניתן להתחיל וליצור סוג פניה המאפשר תקשורת אייכותית ומעצימה.

אני מבין/ה את מה שאת/ה מרגיש/ה

במקרים רבים קיימת נטייה להשליך את מה שאנו מרגישים על בן או בת הזוג.

לדוגמא: אתה גורם לי לקנא – במקום " אני מקנא וזה מתיש אותי נפשית"

"אתה כזה אטום"- במקום "האם באמת הצלחת להבין אותי?"

אימון אישי – בטחון רגשי

אינטיליגניציה ביחסים אומרת להתיחס באופן מעשי לרגשות שלנו. כאשר אנחנו מרגישים כי משהו אינו תקין בינינו לבין בני הזוג שלנו, עלינו לקחת על כך אחריות מעשית, לפתור ולאזן את המצב.אימון לגברים

אנשים שאינם רגילים לעשות כן עלולים לחוות תסכול מתמשך הפועל כמו כדור שלג. ללא יכולת להתחשב במצבנו הרגשי וללא לקיחת אחריות על הבראת המצב מתקבע דפוס התנהגות זוגית המייצר יחסים המתקיימים בתוך כעס, הדחקות, מצבי רוח סוערים והתנהגות אימפולסיבית.

לכן, הקשיבו למה שהבטן אומרת, התחשבו בכך, ולמדו כיצד ליצור פנייה המאפשרת שיתוף פעולה מן הצד השני.

מערכות יחסים הן שותפות רגשית!

במערכת יחסים בריאה קיימת שותפות רגשית בין בני הזוג. משמעות הדבר היא שהם מצליחים לחוש את רגשותיו של הצד השני ולהתחשב בכך. התחשבות מתבטאת בראש ובראשונה בהתעניינות כנה במצבו הרגשי של בן או בת הזוג. התחשבות משמעה – הקשבה, ובחירת מעשים המתקשרים עם התחושה.

גמישות מחשבתית היא תנאי הכרחי

על מנת להבין את הצד השני עלינו לצאת לרגע מצורת המחשבה האוטומאטית שלנו, ולנסות מתוך שמחה ותחושה חיובית לראות את הדברים דרך עיניו של הצד השני. אנחנו לעולם רואים דברים אחרת ולכן יש צורך ב"תרגום".

אימון אישי מזמין אתכם לשייף את אינטליגנציית היחסים שלכם וליצור תנאים בריאים ונפלאים לקיום זוגיות שמחה ועוצמתית, כחלק מתהליך אימון אישי לזוגיות.

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי קוצ'רינג ומטפלת ב-Nlp/ אימון וטיפול משולב וממוקד. העלאת הביטחון והדימוי העצמי

התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!