אימון אישי בבית דיור מוגן

דיור מוגןהגיל השלישי היא תקופת חיים בא מתרחשים בחיי האדם שינויים רבים, ודווקא בעת הזו, כשהמחשבה כבר מקובעת והרגלי החיים טבועים עמוק בתוך תכונותיו של האדם – מתרחשים שינויים פיזיים ורגשיים חדשים, ממש כמו בגיל ההתבגרות.

אחד מהשינויים האלה הוא המעבר לחיים בבית דיור מוגן, שהופך היום לתופעה פופולאריות יותר ויותר, וצובר תאוצה נכבדת בקרב אנשים אשר מעוניינים להמשיך את החיים העצמאיים שלהם והחברתיים ובמקביל לקבל את העזרה והטיפול לו הם זקוקים בהגיעם לגיל מבוגר. מחפשים דיור מוגן? בשיתוף עם פורטל דיור מוגן להלן עצות לתכנון המעבר.

מאמן אישי יסייע לבני גיל הזהב לעבור לדיור מוגן לקבל את ההסדרים החדשים שבחייהם בקלות ולבחון מחדש את חשיבתם שהתקבעה במשך שנים ארוכות.

היתרונות שבאימון אישי בבית דיור מוגן

הסביבה החדשה, הקהילה החדשה והשינויים הגופניים והנפשיים שעוברים בני הגיל השלישי עם הגיעם לבית דיור מוגן יכולים מצד אחד להערים קשיים, או לקבל פרספקטיבה נינוחה ונעימה על תקופת זמן זו.

בעזרתו של מאמן אישי יוכל המאומן לקבל נקודת מבט חדשה וחיובית על חייו ולשאוב כוחות חדשים ורעננים מהסיטואציה החדשה בה הוא נמצא. לעיתים, כאשר עוזבים את הבית ועוברים לדיור מוגן, מתעורר דיכדוך או חשיבה על המצב כ"תחנה אחרונה", אך לא כך חייבים להיות פני הדברים.

המקום החדש גורר ביחד איתו מטרות חדשות ורצונות חבויים שניתן להגשים דווקא בשעות פנאי אלו, שבו האדם כבר לא עסוק בקיום יום יומי, גידול ילדים או ניקיון הבית. זו יכולה להיות תקופה נהדרת לפיתוח מיומנויות חדשות או התעוררות של תחביבים חדשים ואפילו הזדמנות ליצירת קשרים חברתיים משמעותיים ואף אהבה חדשה.

המאמן האישי, יוכל המאומן לטוות לעצמו דרך להשגת המטרות אותן הוא מציב לעצמו ולקבל כלים חדשים לבחינת המציאות.

תהליך האימון האישי בבית דיור מוגן

השלב הראשון של האימון האישי הוא בחירה. בחירה ורצון לראות את הדברים מחדש ולבחון את הדברים מנקודת מבט אחרת, שונה. ללא פתיחות מחשבתית ורצון, לא יהיה כל טעם באימון. רק אדם אשר באמת מוכן לצאת למשימה משמעותית יוכל לקבל את כוחותיו מן האימון האישי. הגישה צריכה להיות חיובית ואמיתית.

בשלב השני תעשה הסתכלות משותפת על העתיד ובנייה של תוכנית מטרות ורצונות. לאחר שנבנית תוכנית שכזו ניתן להתחיל ולהניח יסודות להשגת המטרות והתחלה של תהליך אימוני משמעותי.דיור מוגן
אימון אישי שונה מטיפול פסיכולוגי, אין חשיבה על העבר אלא על העתיד ועל מעשים בפועל.

בעזרתו של המאמן נבחנות סוגיות של קביעות מחשבתית ומעצורים אשר מונעים מהמאומן להשיג את מבוקשו.  ביחד, ניתנים דגשים על הנקודות החזקות שבתכונותיו של המאומן, אותן נקודות אשר ברצונו לטפח ואשר יכולות לעזור לו להגיש את המטרה אותה הוא מבקש לעצמו.

תהליך האימון האישי הוא קצר וממוקד ובעל מטרה ידועה מראש. האימון האישי הוא אמצעי להשגת תוצאות בטווח המיידי, וכאשר באמת נרתמים אליו ומחויבים אליו התוצאות לא מבוששות להגיע.

המטרות של אימון לגיל השלישי בבית דיור מוגן יכולות להיות מטרות חברתיות. השתלבות בקהילה החדשה, לקיחת יוזמות ואחריות,יהיו כאלה אשר ירצו למצוא אהבה חדשה, או להתמודד עם פטירתו של בן או בת הזוג. גם באספקט המשפחתי המצב יכול להשתפר: יחסים עם הילדים, הנכדים והדינמיקה התקשורתית.

כל אלו הם תחומים אשר אנו נפגשים איתם לראשונה דווקא בגיל מבוגר, שבו אנו בטוחים כי אנחנו יודעים הכל וחווינו הכל. אך החיים מזמנים הפתעות, ואף פעם לא מאוחר מידיי להתחיל בהליך של אימון אישי על מנת לשפר את איכות חיינו ולהספיק לעשות את מה שייחלנו לו כל חיינו, בין אם בלימוד דבר מה חדש, או השתלבות בחברה פעילה המתאימה לנו ולאורך חיינו החדש.

גם בבית אפשר לעבור אימון אישי

יש בני גיל הזהב שבוחרים לא לעבור לבית דיור מוגן ומעדיפים להישאר בביתם ונהנים מכל מה שיש לבית דיור מוגן סטנדרטי להציע. גם קשישים אלו יכולים לעבור אימון אישי במרחב הפרטי שלהם על מנת לקבל כלים פרקטיים להתמודדות עם המצב שלהם כאמור, השתלבות חברתית בקהילה, נטילת יוזמות חדשות, מציאת תעסוקה וכן הלאה. דיור מוגן בבית מאפשר לקשישים יותר מרחב פעולה ומהווה פתרון מושלם עבור אלו שלא רו

לדיור מוגן בבית יתרונות רבים, בעיקר בשל העובדה כי מתאימה עבור קשישים המרגישים כי מעבר מהבית יגרום להרעה במצבם או שמצבם הכלכלי לא מאפשר.

בכל מקרה, הן בדיור מוגן סטנדרטי והן בדיור מוגן בבית, קשישים יכולים לעבור אימון אישי מכיוון שההתמודדיות עם החיים הן דומות, והאימונים מותאמים למצב הקיים.

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי קוצ'רינג ומטפלת ב-Nlp/ אימון וטיפול משולב וממוקד. העלאת הביטחון והדימוי העצמי

התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!