אימון אישי בשיטת סאטיה

שיטת הסאטיהלכל אחד מאיתנו יש חלום. לרבים הוא דבק עוד מימי הילדות, לאחרים הוא נרקם בשנות ההתבגרות, אבל מסיבה זו או אחרת הוא נזנח במהלך השנים.

בין אם מדובר על הפחד מלעזוב את העבודה הנוכחית, בייחוד בזמנים של אי-יציבות כלכלית, ובין אם מדובר על החשש מאכזבה שהציפיות לא יתגשמו כמתוכנן, רבים מעדיפים לחיות את חייהם כמו שהם, גם אם הם אינם אוהבים אותם ומרגישים תסכול והחמצה.

לאנשים אלו, ולרבים אחרים, האימון האישי יכול לתת דחיפה קטנה, לסייע לממש את המטרות האישיות והאמיתיות שלהם ולחיות את החיים במלואם. עם התפתחותו של תחום האימון האישי, נוצרו מגוון סוגים של אימונים, המכוונים את המתאמנים על פי שיטות שונות. אחד מסוגי אימון אלו הנו אימון אישי בשיטת סאטיה.

מהי שיטת סאטיה?

על פי שיטת סאטיה, שנוצרה בארץ על ידי נטאלי בן דוד, ההתנהלות של כל אחד מתבססת על ההוויה שלו, תוך שאיפה לבחינת המציאות של הכאן ועכשיו.

לכל אחד יש נסיבות חיים שונות, אולם אלו הן זמניות וחולפות, כאשר ההוויה נותרת יציבה. על פי שיטה זו, כל אדם מבקש לחתור לשלווה והגשמה עצמית, אולם מסיבות שונות, הרצון החופשי נעלם עם השנים.

המגבלות שאנו שמים לעצמנו נוצרות מתוכנו, מתוך המציאות שיצרנו לעצמנו, ועל כן בכוחנו לשנות אותם ובכך גם את המציאות שאנו חיים.

באמצעות כלים המתמקדים בנשימה, שפה ותודעה, ועל ידי מודלים מסייעים אחרים, המאמן הסאטי יכול לסייע ולהוביל להגשמה עצמית ומימוש המטרות השונות.

עקרונות האימון הסאטי

אימון אישי בשיטת סאטיה מתמקד ומתנהל על ידי מספר עקרונות עיקריים. ראשית, השתקפות המגבלות המונעות מהאדם לממש את מטרותיו, ניכרת במציאות אותה הוא יצר לעצמה.

על כן, יש להתבונן באופן מדוקדק בהשתקפות זו ולשנותה בהתאם. שנית, האימון הסאטי נותן מקום נכבד לגדולת האדם. כמו שהוא עצמו יוצר את המגבלות השונות, הוא גם יכול לשנותן ולהעצים את המציאות האישית שלו.

בנוסף לכך, האימון וההתנהלות האישית נעשים תוך התמקדות בהוויה. דבר זה יגרום לעשייה הוויתית, כלומר עשייה המתמקדת באדם ובהוויה שלו בתחומי חייו ולאו דווקא בפעולות אותן הוא עושה.

מעבר לכך, המאמן האישי משיטת הסמעניק משקל רב להקשבה. תוך האימון, המאמן נעזר ברמות הקשבה שונות, המסייעות לו להיות קשוב לצרכי המתאמן ולהוויה האמיתית שלו, ולתמוך בו.

במה אימון אישי בשיטת סאטיה יכול לסייע?

כמו אימונים אישיים אחרים, גם אימון אישי בשיטת סאטיה יכול לסייע בתחומים רבים מספור.

בין היתר, אימון זה יכול לסייע בתחום הקריירה, הזוגיות, הלימודים ועוד. עם זאת, מאחר והאימון הסאטי דוגל בכך שההוויה משפיעה על כל תחומי החיים של המטופל, כך השינוי וההעצמה האישית יחולו בכל התחומים, ולאו דווקא בתחום מסוים אחד.

מטופלים רבים מגיעים לאימון מאחר והם מבקשים לשנות דבר מה בחייהם, ומכך זה משליך על יתר התחומים.

כל אחד ואחת יכול ליהנות מאימון אישי זה, בין אם חיילים משוחררים שהרגע השתחררו מצה"ל ובין אם בני גיל המעבר אשר מבקשים לשנות את חייהם.

כיצד לבחור מאמן אישי בשיטת סאטיה?

האימון האישי דורש רבות מן המתאמן המבקש לשנות את חייו. בין היתר, הוא מתבקש להאמין ולסמוך על המאמן שיכוון אותו לשינויים הפנימיים והחיצוניים כאחד. על כן, הכימיה הבינאישית הנה מהותית ביותר.

טרם כדאי לבקש שיחת ייעוץ ראשונית, ללא תשלום, עם המאמן ולראות איך אתם מרגישים כלפיו והאם תוכלו לסמוך עליו במידה הנדרשת.

מעבר לכך, כדאי לבחון את מידת ההסמכה שלו בשיטת הסאטיה, מוסד הלימודים בו רכש את הכלים והאם יש המלצות עליו.

.

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי קוצ'רינג ומטפלת ב-Nlp/ אימון וטיפול משולב וממוקד. העלאת הביטחון והדימוי העצמי

התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!