אימון אישי לשינויי בקריירה

שינוי קריירהאנשים רבים עובדים בעבודה שהם לא אוהבים, בלשון המעטה, הגורמת להם לקום ללא חשק לעוד יום עבודה ולחוש עצבות ותסכול אמיתיים בתחילת השבוע.

הסיבות לכך הן רבות ומגוונות, החל מהמצב הכלכלי המדיני הרעוע, דרך החשש מיציאה לעולם ראיונות העבודה בשנית ועד לפחד מזה שלא יצליחו למצוא עבודה חדשה כלל, ובמיוחד לא כזו שתציע את אותם התנאים כמו העבודה הנוכחית.

עם זאת, יהיו הסיבות אשר יהיו, עצם כך שאדם בוחר להישאר בעבודה שאין הוא אוהב, עלולה לגרום לנזק רב יותר מאשר הערך הכספי שלה.

המימוש העצמי ואהבת המקצוע הנם הכרחיים לכל אדם ואינם ניתנים להחלפה. לכן, פותחו עם השנים מבחר סוגים של אימונים אישיים, שנועדו לסייע ליצירת שינויי בתחום הקריירה. מהו אותו אימון אישי לשינוי בקריירה וכיצד ניתן להיעזר בו? על כך במאמר שלפניכם.

מהו אימון אישי?

לפני שנבחן את האימון האישי המתמקד בתחום הקריירה, מוטב לבחון תחילה מהו אימון אישי בכלל.

האימון האישי נוצר בראשית שנות השבעים של המאה הקודמת, מתוך ספורט הטניס, כשיטה לשיפור הביצועים של השחקנים. עם השנים, הוא התפתח גם לתחומים אחרים, תוך התבססות על שיטות שונות, בין אם פסיכולוגיות וקוגניטיביות ובין אם רוחניות.

עם זאת, אין מדובר בטיפול פסיכולוגי, שכן האימון האישי אינו נועד להבין את העבר והמניעים של המתאמן או לשנות את האישיות שלו.

האימון האישי מסייע לאדם להציב מטרות ויעדים מסוימים, ובסיוע המאמן לחתור למימושם. לכן, האימון האישי יכול לסייע בתחומים רבים, החל מזוגיות ומשפחה ועד למקצוע וקריירה.

אימון אישי לשינויי בקריירה

אימון אישי בתחום הקריירה נחלק לרוב לשני סוגים עיקריים – הסבה בקריירה או קידום מקצועי. כאשר העבודה הנוכחית כובלת ואינה תואמת את החלומות או את המטרות של העובד, או אז צריך לשנות אותה.

השינוי נעשה בהתאם למתאמן ורצונותיו. אם הוא מבקש להיות עצמאי ולפתוח עסק משלו, אז יש להציב מטרות ויעדים אחרים מאשר אם מבקשים להמשיך להיות שכירים אך לעסוק בתחום אחר.

בעת הסבת הקריירה, האימון יכול להתמקד בפרטים הקטנים ביותר, בין היתר בשדרוג ושינוי קורות החיים, התנהלות בראיונות עבודה, רישום ללימודים הנדרשים למקצוע החדש, הכוונה עסקית, הפנייה לגורמים לפתיחת עסק ועוד.

בנוסף לכך, אימון אישי יכול לסייע רבות גם לאלו המבקשים להתקדם בחברה בה הם עובדים אך לא מצליחים או יודעים לעשות זאת בכוחות עצמם.

בתחום זה, האימון יכול לסייע בבחינת האלמנטים הנדרשים לקידום, הוכחה תעסוקתית לבכירי החברה, דרכים להאצלת סמכויות, נטילת אחריות רבה יותר, ניהול זמן, ביצוע משימות וכדומה.

מי יכול ליהנות מאימון אישי בתחום הקריירה?

התשובה לכך הנה פשוטה למדי – כל אחד ואחת. האימון האישי נועד לכל גבר ואישה המבקשים לשנות את המקצוע או ההתנהלות המקצועית שלהם. כמו כן, האימון האישי יכול לסייע לבני 18 ומעלה. האימון יכול לסייע בהחלטה על הדרך המקצועית בה מבקשים לצעוד או בשינוי הדרך בה צועדים כעת, תוך גילוי דרכים אחרות למימוש עצמי ומקצועי.

מאמן מקצועי מיומן

כאשר בוחרים מאמן אישי בתחום הקריירה, יש לבחון את מידת המקצועיות שלו, כמו גם את מידת המיומנות והניסיון שיש לו בתחום.

יתר על כן, מומלץ לבחון האם יש ביניכם כימיה והאם אתם מרגישים כי תוכלו לסמוך עליו במהלך הדרך.

הקשיבו לאינטואיציה וללב שלכם, מאחר ועדיף לשנות את דעתכם בתחילה, מאשר לצעוד בדרך שאינכם בטוחים במדריך. אם אינכם בטוחים, ניתן לשאול להמלצות, בין אם לקוחות קודמים ובין אם חברים או מכרים מקרב משפחתכם.

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי קוצ'רינג ומטפלת ב-Nlp/ אימון וטיפול משולב וממוקד. העלאת הביטחון והדימוי העצמי

התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!