אימון עסקי

אימון עסקיאימון עסקי

מאחורי כל עסק מוצלח עומדים קשיים רבים. בשביל להתמודד מול כל המכשולים בדרך אתם צריכים עור של פיל. אבל איך מתמודדים מול כל התהליך הבירוקרטי שעסק דורש מאיתנו? נתחיל בטיפ החשוב ביותר, לאורך כל הדרך אתם חייבים לזכור מהי הסיבה לשמה פתחתם את העסק מלכתחילה, זה הטיפ שיעזור לכם כל יום לקום על הרגליים ולחפש דרכים חדשות לחדש את העסק שלכם. כדי לעזור לכם להתמודד מול הקשיים צריך ליווי של בעל מקצוע איכותי, כאן אנחנו נכנסים לתמונה. 

 

מהו אימון עסקי ולאיזה קהלים הוא פונה?

עור של פיל לא ניתן לרכוש, אלא צריך לעבוד קשה כדי לקבל אותו. עולם העסקים מעולם לא היה סימפטי לאזרחים הקטנים, ולכן אתם חייבים לרכוש את הכלים להתמודד מולו. אימון עסקי נועד כדי לעזור לכם להתמודד מול התנהלות פיננסית, פיתוח יכולות ניהוליות וראייה מרחבית. אימון זה פונה לכל העסקים, מהגדולים ועד לקטנים. יש סוגי אימונים שונים אשר לכל אחד יש את המרכיב הייחודי שלו. גם אם יש לכם עסק פרטי לאפיית עוגות אתם צריכים את הכלים להתמודדות ניהוליות, שיווקיות וכלכליות. מאמן עסקי הוא עמוד התווך שלכם, הוא ידאג להביא אתכם למיקסום הפוטנציאל העסקי שלכם. מי שחושב שאימון עסקי מיועד רק למנהלים בכירים אשר עובדים במגדלים יוקרתיים טועה. כל אחד שרוצה להגדיל את הרווחים שלו חייב סיוע מקצועי, ליווי אשר ידריך אותו בצעדים הראשונים של העסק.  

מלבד לכך, אימון עסקי אינו מיועד רק למנכ"ל החברה, אלא גם לכל תפקיד ניהולי. אם אתם רוצים לשפר את התדמית שלכם בעסק ולהתקדם לתפקידים בכירים יותר אתם צריכים את הכושר הניהולי שאימון עסקי מכשיר אתכם אליו. היום כל איש עסקים מצליח נעזר בשירותיו של מאמן עסקי. המטרה שלנו ושלכם היא לשנות את צורת החשיבה וההתנהלות העסקית שלכם.

עוברים ביחד צעד אחרי צעד

כדי להתחיל את התהליך בדרך הטובה ביותר חשוב שנכיר אחד את השני, נתאים ציפיות ונמצא את הדרך המתאימה להתפתחות אישית של העסק ושלכם. בין אם מדובר על עסק פרטי או תפקיד ניהולי כלשהו, עלינו להכיר לעומק את ההתנהלות השוטפת של העסק כדי לבנות את התוכנית שתתאים לאופי שלכם.

לאחר ההיכרות יידע המאמן העסקי להציג לכם את הנקודות לשיפור. כמובן, לכל מטבע יש שני צדדים, לא משנה מה אתם חושבים לכל אחד יש יתרונות וחסרונות, כך גם לעסק שלכם. המטרה היא למקסם את הפוטנציאל של נקודות החוזקה שלכם, ובאותה מידה לבדוק את שורש הבעיה בנקודות בהן אתם חלשים. לאחר מכן נבנה תוכנית בה נתמיד, נבדוק את הקשיים בה ובכל פעם נעלה עוד שלב. אימון עסקי יכול להיות אישי ויכול לשלב בתוכו גם את כל עובדי החברה.

 

יד רוחצת יד

אי אפשר להפיל את הצלחת העסק שלכם על מישהו חיצוני, עד כמה שזה נוח. בסופו של דבר מה שייקבע את הצלחת העסק הוא שיתוף הפעולה שלכם וההתמסרות שלכם לתהליך. אתם יודעים הכי טוב מה החזון של העסק, מה המטרה לשמה פתחתם את העסק. חשוב לעבוד בשקיפות מלאה מול המאמן כדי להבטיח תוצאות טובות ויציבות.

תוכלו לבחור בין אימון עסקי שהוא אישי, או סדנה שתעצים אתכם מבחינה ניהולית. אנו תמיד חושבים שככל שהמפגשים יותר אישיים כך הם יותר ממוקדים. כאשר בעל עסק מקבל שירותי פרטני בהתאם לצרכים שלו הוא יראה תוצאות מוצקות בשטח. ועוד נתון שהוא מאוד חשוב להצלחה שלכם הוא הכוח שיש לכם לשנות את המנטליות בה אתם נמצאים.

שינוי מנטלי הוא לא דבר אשר קורה ביום וגם לא בשבוע. עם זאת, הוא הכרח חשוב להצלחת העסק. שינוי מנטלי יכול לבוא לידי ביטוי בתפיסה השיווקית שלכם, בהתמדה שלכם, בכוח הרצון שלכם ובריגושים זמניים. ברגע בו תשנו את המנטליות שלכם אתם משנים את אורח החיים שלכם במובן כזה או אחר, בהתחלה זה מוזר אבל ברגע בו אתם מבינים עד כמה זה תורם לכם אתם לא תרצו לשנות דבר.

מה ההבדל בין אימון עסקי לייעוץ עסקי?

ייעוץ עסקי הוא גם ליווי אישי, אבל מדובר על ייעוץ שבו מגיע בעל מקצוע ובוחן את טיב העסק. אותו איש מקצוע למעשה בוחן את הדרך בה אתם מתנהלים מבחינה פיננסית, האם אתם מכירים את כל מערכת הניהול הכספית של העסק מול הרשויות וגורמים אחרים המשפיעים על הוצאות העסק. לאחר מכן, אותו בעל מקצוע ידע לכוון אתכם ליכולות ניהוליות שם אתם פחות תורמים לעסק. 

כאשר מדובר על אימון עסקי אנו מקבלים ליווי צמוד לאורך כל הדרך ולא מפגש או שניים אשר ישקפו לכם את המצב שלכם עם נקודות לשיפור. ייעוץ עסקי מתאים לעסקים קיימים או בתחילת דרכם, אבל ייעוץ עסקי לא תורם כמו אימון עסקי בשינוי ההתנהלות שלכם, זה מאוד תלוי בכם. למה זה דומה? אתם מכירים את עצמכם הכי טוב. אם תלכו למאמן כושר אשר יביא לכם תוכנית תזונה ואימון, האם אתם תתמידו יותר מאשר מאמן שאתם פוגשים כל שבוע ורואה את ההתקדמות השבועית שלכם?

 

בחירה חכמה דורשת ייעוץ

כדי לדעת מה מתאים לכם, ייעוץ עסקי או אימון עסקי, ואם אימון עסקי אז איזה מסלול, עליכם לפנות לחברה מקצועית. המטרה של האימון היא לסגל לעצמכם את הכלים להתמודדות מול כל משבר ניהולי ועסקי. הצעדים הראשונים תמיד מעלים חשש, אבל זהו המכשול הראשון שאתם צריכים לעבור. והיתרון הגדול באימון עסקי הוא הפידבק הקבוע שאתם מקבלים מהתהליך אותו אתם עוברים אל עבר המטרה.

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי קוצ'רינג ומטפלת ב-Nlp/ אימון וטיפול משולב וממוקד. העלאת הביטחון והדימוי העצמי

התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!