יועץ כלכלי

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

יועץ כלכלייועץ כלכלי

אם גם אתם לא יודעים איך כל חודש שלכם יסתיים מבחינה כלכלית כנראה שאתם לא מתנהלים באופן נכון. תמיד חשוב לצאת מנקודת הנחה שיש מקום לשיפור בהתנהלות הכלכלית שלנו. גם אם החודש העסק שלנו היה רווחי, תמיד חשוב לדעת איך להתמודד מול חודש לא רווחי ואיפה להשקיע את הכסף שלנו. בין אם מדובר על ניהול כלכלי לעסק ובין אם מדובר על ניהול כלכלי למשפחה, יש מספר כלים שאתם חייבים להכיר.

 

מה זה ייעוץ כלכלי ולמה אני צריך את זה?

ייעוץ כלכלי הוא שירות אשר עסקים ומשפחות רבות נעזרים בו. מגמת השיפור אשר חלה בקרב עסקים אשר החליטו לקחת על עצמם שירותים מסוג זה נמצאו בעלייה, והדבר הכי חשוב הוא שגם בתום הייעוץ הם קיבלו את הכלים שהבטיחו ניהול כלכלי נכון לטווח הארוך. ייעוץ כלכלי הוא שירות אשר ניתן על ידי יועץ כלכלי מוסמך, אותו יועץ כלכלי מכוון עסקים או משפחות בכל שלב שהוא על מנת להבטיח עתיד כלכלי יציב. 

ייעוץ כלכלי נותן לנו מבט כולל על ההתנהלות הפיננסית שלנו ומלמד אותנו את נקודות החולשה והחוזקה שלנו. בעזרת תוכנית עסקית כלכלית מותאמת ללקוח אנו נתקדם שלב אחרי שלב עד להגעה ליציבות כלכלית. ייעוץ כלכלי נוגע בכל הפרטים שאתם לא מספיק מכירים או לא יודעים איך לייעל אותם. לא פשוט היום להחזיק עסק, בית ומשפחה. ייעוץ כלכלי תורם לכם לניהול כלכלי נכון יותר, אבל מבחינתנו לאו דווקא הכסף הוא העניין הקריטי. עסקים ואנשים אשר נמצאים במצב פיננסי יציב הם הרבה יותר רגועים. אי יציבות כלכלית משפיעה עלינו לאורך כל היום ומובילה אותנו למצבים שאנו לא רוצים להגיע אליהם.

מהי ההכשרה אותה עובר יועץ כלכלי?

כאשר אתם בוחרים בעל מקצוע אשר ילווה אתכם ליציבות כלכלית אתם צריכים לבחור אדם אשר עבר את ההכשרה המתאימה. יש קורסים ייחודיים אשר מכשירים יועץ כלכלי למתן שירותים. מלבד לכך, אנו נרצה לבחור בבעל מקצוע אשר יש לו הסמכה להענקת כלים להתמודדות מול משבר כלכלי, ניסיון בתחום, תארים בתחומי הכלכלה, ניהול ופסיכולוגיה. ויש דברים גם שאינם קשורים להכשרה מקצועית, אלא לבעל המקצוע עצמו. בסופו של דבר מה שחשוב מלבד לניסיון של בעל המקצוע הוא שאותו יועץ כלכלי יהיה כל כולו בשבילנו. ההבדל בין שירותים של ייעוץ כלכלי לשירותים בתחומים אחרים הוא שכאן יועץ כלכלי מבטיח ללקוח שאם ילך איתו יד ביד הוא יקבל חיים טובים ובריאים יותר.

 

מהו הערך המוסף של ייעוץ כלכלי?

הערך המוסף אותו מקבל הלקוח מהתהליך הזה הוא לא רק בשביל העסק, אלא בשביל בעל העסק עצמו בכל מקום אליו יפנה. הדבר הראשון שאתם מרוויחים מכל התהליך הזה הוא חשיבה כלכלית עסקית, לדעת לשקלל כל צעד שלכם, לדעת איך אתם מכניסים במכירות שלכם את כל העלויות הנלוות אליו: שיווק, הוצאות, משכורות, חשבונות ודוחות. כמו כן, אתם מקבלים כלים להתמודדות כלכלית לטווח הארוך, לדעת תמיד לשמור כסף בצד לצורך שדרוג העסק או לתקופות בהן אנו יודעים שהעסק מכניס פחות (עסקים עונתיים). 

והדבר החשוב ביותר הוא שאתם בעצם מעתה לא תלויים באף אחד, אלא בעצמכם. ייעוץ כלכלי לפעמים נראה כאילו הוא נוגע רק בפן הפיננסי של העסק, אבל ייעוץ זה מעניק לכם הרבה כלים ניהוליים, האצלת סמכויות, הטבות לעובדים וכן הלאה. לכן, עליכם ליישם כל שלב בתהליך ולמצות את כל הדברים שאתם יכולים ללמוד ממנו.

 

הרצון לשינוי חייב להיות הדדי

אנו מאמינים שייעוץ כלכלי הוא נכון בכל זמן, בין אם אתם נמצאים במשבר כלכלי ובין אם אתם נמצאים ברווחיות. אבל לזמן יש אפקט מאוד חשוב בתהליך הזה. ככל שתחכו יותר זמן לקבלת הייעוץ הכלכלי ככה תיכנסו לבור עמוק יותר. בדרך זו התהליך עצמו יהיה ארוך וקשה ממה שציפיתם. מצד שני, אתם גם חייבים להיות בשלים לקבל את הייעוץ הכלכלי, לכושר המנטלי שלכם ולשינוי שאתם צריכים לעבור יש חלק ניכר בתהליך. 

יועץ כלכלי מוסמך יידע להתאים את תוכנית העבודה לפי מצבו של הלקוח. לפעמים לא מדובר על תהליך של ייעוץ כלכלי בלבד, אלא גם ייעוץ ניהולי אשר יראה לכם את האפשרות שיש לכם לקבל עוד מרווח אוויר. בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם מול הליכים בירוקרטיים מאוד קשוחים, כמות עובדים אשר הם צריכים לנהל, חשבונות חודשיים, דוחות ומה לא. ניהול נכון יכול לחסוך לכם הרבה זמן וכפי שאתם יודעים, זמן שווה כסף.

עין חיצונית היא הדבר הטוב ביותר עבור העסק שלכם

אתם כל כך שקועים במצב בו אתם נמצאים שקשה לכם לראות את האופק. כדי שתוכלו ללמוד איך להתנהל בצורה נכונה עליכם לקבל פידבק מעין חיצונית. הדבר הראשון שאליו נפנה הוא החזון של העסק שלכם, מהי מטרת העל של העסק או במילים אחרות, למה פתחתם את העסק מלכתחילה. לפעמים החלק בתהליך הזה מרגיש כמו טיפול פסיכולוגי, אבל הוא חלק מאוד חשוב (בעיקר ליועץ עצמו). כבר בשלב הזה היועץ מוצא את הצרכים להם העסק זקוק, מה חסר בעסק ומה יש לחזק בו. ייעוץ כלכלי הוא כמו פאזל, בכל פעם אנו נשלים את החלקים החסרים עד לקבלת תמונה שלמה וברורה. 

המטרה העילאית מכל התהליך הזה היא אמנם להגיע ליציבות כלכלית ורווחיות עבור בית העסק. אבל המטרה האמיתית תלויה אך ורק בכם. המטרה שגם לאחר שהיועץ סיים את תפקידו והעניק לכם את כל הכלים הדרושים אתם תתמידו בתהליך, תדעו להפיק לקחים מנקודות החולשה שלכם בעבר ולא תצטרכו ליווי צמוד של בעל מקצוע כדי לקבל החלטות כלכליות.  

אזורי עבודה:
התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!