אימון עסקי

אימון עסקיניהול עסק זה לא דבר פשוט והוא מצריך ידע נרחב, כושר מנהיגות, יכולת קבלת החלטות ובעיקר עור של פיל. אחד הדברים שיכולים לעזור לניהול עסק הוא אימון עסקי. באימון אתם מקבלים ליווי של בעל מקצוע איכותי. על אימון עסקי נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו אימון עסקי?

עולם העסקים הוא עולם לא קל בכלל, במיוחד לעסקים קטנים. על מנת לנהל עסק ולא סתם עסק אלא עסק מצליח, צריך עור של פיל וידע נרחב על תחומים רבים ביניהם הצבת מטרות ויעדים, קבלת החלטות, ניהול עובדים, שיווק ועוד רבים. אחד האלמנטים החשובים לניהול עסק הוא לזכור תמיד למה פתחתם את העסק. כאשר תהיה לכם סיבה שלשמה אתם קמים בבוקר זה יעזור לכם להתמודד עם הקשיים שניהול העסק יביא איתו. לשם כך יש לרכוש כלים להתמודדות עם עולם העסקים. 

האימון נועד להעניק לכם כלים להתמודדות עם עולם העסקים. עם אימון עסקי תלמדו על התנהלות פיננסית, תלמדו לפתח יכולות ניהוליות וראייה מרחבית. 

האימון מועבר על ידי מאמן עסקי מקצועי. המאמן העסקי מהווה את עמוד התווך שלכם והוא זה שידאג להביל אתכם למיקסום הפוטנציאל העסקי שלכם. 

למי מתאים אימון עסקי?

אימון עסקי פונה לכל העסקים, מהגדולים ועד הקטנים. למעשה, היום, כל איש עסקים מצליח נעזר במאמן עסקי. קיימים אימונים עסקיים שונים אשר לכל אחד אלמנטים שונים ומרכיב ייחודי אחר. כל עסק, לא משנה למי ולמה הוא פונה, יוכל להשתפר על ידי אימון . גם עסק לאפיית עוגות או עסק למכירת מוצרים סרוגים, צריך כלים להתמודדות ניהולית, שיווקית וכלכלית. 

יש שחושבים שאימון מתאים רק למנהלים בכירים בעסקים גדולים ויוקרתיים. אך זו טעות חמורה, שכן כל מי שרוצה להצליח לנהל עסק ולעשות זאת טוב, יוכל להשתפר באופן משמעותי על ידי אימון עסקי. 

בנוסף יש לקחת בחשבון שאימון לא מיועד רק למנכ"ל החברה אלא לכל תפקיד ניהולי בעסק. על מנת לשפר את התדמית של העסק ולהתקדם לתפקידים בכירים צריך כושר ניהולי שניתן להשיג על ידי אימון עסקי מתאים. 

 

כיצד מתבצע אימון עסקי?

אימון עסקי יכול להיות גם אישי וגם לשלב את עובדי החברה השונים. כמו כן ניתן לבחור בין אימון אישי לסדנה קבוצתית. ההמלצה שלנו היא לבחור במפגשים אישיים מאחר שהם יותר ממוקדים והמנהל מקבל שירות פרטני בהתאם לצרכים שלו. 

אימון עסקי הוא תהליך שכולל מספר שלבים שונים. תחילה יהיה מפגש היכרות. במפגש ההיכרות המאמן יכיר את המנהל. במפגש זה יש ליצור תיאום ציפיות מהתהליך ולהבין מי האדם שעומד מולך. כמו כן, במפגש ניתן להבין האם הכימיה בין השניים נכונה, מאחר שהיא חשובה מאוד להצלחת התהליך. בנוסף, במפגש ההיכרות המאמן יכיר לעומק את ההתנהלות השוטפת של העסק על מנת לבנות תוכנית שמתאימה לו ולאופי הניהול בו. 

לאחר ההיכרות, המאמן העסקי יידע להציג את הנקודות שיש לשפר. יש לקחת בחשבון כי גם לעסק מצליח יש חסרונות ולכן לדעת לקבל את הביקורת של המאמן העסקי. המטרה היא למקסם את הפוטנציאל של נקודות החוזקה של העסק ולבדוק את שורש הבעיה בנקודות החולשה שלו. 

לאחר מכן, המאמן יבנה תוכנית עסקית בה יש להתמיד. התוכנית היא לא חד משמעית ויש לבדוק את הקשיים בה ולשפר אותה בכל שלב. 

 

החשיבות של שיתוף הפעולה באימון עסקי

אימון עסקי נועד לסייע לכם לשפר את התנהלות העסק אך הוא לא יקבע את הצלחת העסק. הצלחת העסק תקבע על ידי שיתוף הפעולה של המנהל וההתמסרות שלו לתהליך. בסופו של דבר המנהל יודע הכי טוב מה החזון של העסק ומה המטרה לשמה הוא פתח את העסק. לכן, חשוב לשתף פעולה עם המאמן ולעבוד איתו בשקיפות מלאה על מנת להניב תוצאות טובות ויציבות. 

שינוי מנטלי הוא לא דבר פשוט והוא מצריך זמן וסבלנות. עם זאת, פעמים רבות השינוי המנטלי הוא זה שיקבע האם העסק יצליח או לא. שינוי מנטלי יכול לבוא לידי ביטוי במגוון תחומים כמו תפיסה שיווקית, התמדה, כוח רצון, ריגושים זמניים ועוד. ברגע שתבינו כמה השינוי המנטלי תורם לכם אתם תבינו כמה זה חשוב. 

מה ההבדל בין אימון עסקי לייעוץ עסקי?

רבים שואלים האם אימון עסקי וייעוץ עסקי זה אותו דבר. למעשה יש בין השניים הבדל. ייעוץ עסקי הוא גם ליווי אישי. בייעוץ עסקי בעל המקצוע יגיע ויבחן את טיב העסק. הוא יבחן כיצד העסק מנוהל מבחינה פיננסית והאם בעל העסק מכיר את כל מערכת הניהול הכספית של העסק מול הרשויות. בייעוץ עסק בעל המקצוע יכוון את בעל העסק ליכולות ניהוליות שם הוא פחות תורם לעסק. 

באימון לעומת זאת, בעל העסק מקבל ליווי צמוד לאורך כל הדרך ולא עבור מפגש או שניים שישקפו את המצב ואת הנקודות לשיפור. ייעוץ עסקי מתאים יותר לעסקים בתחילת דרכם אך על מנת לשנות התנהלות ולהשתפר כמנהלים מומלץ לעבור האימון . למעשה ניתן להקביל את זה לאימון כושר. ניתן לבחור במאמן שנותן לכם תוכנית אימונים ותפריט ואתם צריכים להתמיד לבד- ייעוץ עסקי, לבין מאמן שאתם פוגשים בכל שבוע ומתאמנים ביחד איתו- אימון עסקי.  

על מנת לדעת מה מתאים לכם ואיזה מסלול כדאי לבחור, מומלץ לפנות לחברה מקצועית. בסופו של דבר המטרה של אימון עסקי ושל ייעוץ עסקי היא למקסם את היכולות שלכם ולסגל לכם כלים להתמודדות מול משברים ניהוליים ועסקיים שונים. הצעדים הראשונים מעלים חשש אך מדובר במכשול שיש לעבור. היתרון של אימון עסקי הוא שאתם מקבלים פידבק קבוע במהלך התהליך עד שאתם ממשים את המטרה. 

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי קוצ'רינג ומטפלת ב-Nlp/ אימון וטיפול משולב וממוקד. העלאת הביטחון והדימוי העצמי

התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!