21 צעדים לשיפור הביטחון העצמי

ביטחון עצמיביטחון עצמי הוא כלי חשוב בהתפתחות האישי שלנו. בתהליך של אימון אישי ניתן לקבל כלים לפיתוח הביטחון העצמי. ריכזנו עבורכם 21 צעדים לביטחון עצמי גבוה.

אימון אישי לטיפול בבטחון עצמי נמוך

1. עליכם להפסיק להגדיר את עצמכם כבעלי בטחון עצמי נמוך – זו אינה באמת הזהות שלכם, אלא רק מאפיין קטן משלל הדברים הנפלאים המרכיבים אתכם.

2. רשמו לפחות 3 דברים שמהם אתם נהנים ואשר תורמים לכם להרגיש טוב עם עצמכם – האם הם חלק מחייכם כיום?

3. בטחונכם העצמי עצמי עולה כאשר אתם עושים דברים הקשורים  ליכולות הטבעיות שלכם – האם במקום העבודה שלכם אתם עושים דברים שקשורים ליכולות האמיתיות שלכם?

4. חברים – לחברים יש השפעה גדולה מאד על בטחונכם העצמי – עליכם לשהות במחיצת אנשים שביכולתם להעצים אתכם. חשבו עם עצמכם האם כדאי לעשות קצת סדר מבחינה חברתית. כדאי  לעמיק את הקשר או להיפגש הרבה עם אנשים המשפיעים עליכם לטובה ופחות עם אנשים שלא תורמים לכם דבר.

5. צאו ללמוד משהו –  לימודים תורמים רבות לתחושת ערך עצמי גבוה.

6. בטחון עצמי גבוה קשור להשקפת עולם בריאה על החיים- האם האנשים המשפיעים ביותר על חייכם הם בעלי השקפת עולם חיובית ובריאה? אם כן, שוחחו איתם, הבינו את נקודת הראות שלהם, נסו לאמץ כמה רעיונות חיוביים על החיים.

7. בחרו בספר העוסק בהתפתחות אישית, זו לא הוצאה אלא השקעה!

8. התחילו אימון אישי – באימון אישי תסגלו הרגלים חדשים ובריאים של חשיבה והתנהגות.

9. בטחון עצמי גבוה הוא תוצאה של האופן בו אתם מתארים את עצמכם לעצמכם. המוח מתייחס לתיאור שלכם כעובדה גם אם הדברים אינם מדוייקים. חשוב שתתרגלו את המוח להתיחסות חיובית לעצמכם.

10. הדברים שאתם חזקים בהם – הרגילו את עצמכם להתייחס בכבוד ובגאווה לכל מה שהצלחתם לעשות בחייכם. אלו הדברים החשובים באמת.

11. עברתם דרך ארוכה ואולי קשה בחייכם, יש לכם יכולות וכושר הישרדות! האם אתם מעריכים את עצמכם על כך מתוך שמחה?

12. כיצד אתם מציגים את עצמכם לאחרים? היו מודעים לסיפור שאתם מספרים על עצמם ובחרו לספר רק דברים טובים על עצמכם.

13.אין להשוות את עצמכם לאנשים או הצלחות של אחרים-  מה שבאמת חשוב הוא מודעות לדרך המיוחדת שאתם עוברים.

14. זמן פנוי – הוא לא זמן לבטלה, אלא הזדמנות לעשות פעילות שמעצימה אתכם. אל תעבירו את הפנאי בבטלה או בעשייה שאין בה כלום. מצאו עיסוקים שמפתחים בכם יכולות חדשות.

15. אווירה כללית שמחה וחיובית –  האם אתם חשים שמחה, התרוממות רוח או אופטימיות? – אם לא, חפשו עיסוק שיכול לגרום לכך- האזינו לשירים או למוסיקה מעוררת, רקדו, חפשו סרטונים מצחיקים או קנו כרטיס למופע בידור, היפגשו עם חברים בעלי חוש הומור וקלילות.

16. בטחון עצמי נמוך הוא רק סוג של הרגל  אתם יכולים לסגל הרגל חדש של התיחסות מעריכה ומכבדת לכל לדברים החזקים והנפלאים שבכם.

17. חייכו! די בשניים שלושה מעשים שיכולים להשפיע לטובה על בטחונכם העצמי. החליטו מהם יכולים להיות והתחייבו לעשותם.

18. איזור הנוחות שלכם הוא מלכודת! אם נוח לכם מידי, סימן שלא קורה כלום בחייכם. בחרו עיסוק או כיוון שיכול להשפיע על ערככם העצמי הרשמו עוד היום לסדנא, לימודים, חוג או אימון אישי למתבגרים והוריהם.

19. כסף לא נחוץ כאן! ישנן המון פעילויות שיכולות להעצים ולשמח אתכם שאינן כרוכות בעלות כספית. העולם מלא באפשרויות חינמיות. חשבו על כך לרגע ותגלו שזה נכון.

20. יש בכם יכולות, כישרונות, חוכמה, רגישות ויופי- כל אלו נועדו לאפשר לכם להנות מהחיים ומהעולם סביבכם .

21. חגגו את השינויים שאתם עורכים בחייכם – הרימו כוסית לכבודכם, ספרו לחברים על ההחלטות החדשות שלכם ואולי אף תשפיעו עליהם לטובה.

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי קוצ'רינג ומטפלת ב-Nlp/ אימון וטיפול משולב וממוקד. העלאת הביטחון והדימוי העצמי

התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!