הנטייה לפתח נאמנות לסבל נפשי

סבל

סבל במקרים רבים הוא לא רק מצב קיומי, אלא תוצאה של הרגל. אנשים רבים נוטים לפתח נאמנות לתחושות קשות. הם מסתכלים על העולם במשקפיים שדרכן נראות עוולות העולם, מצבי אי הצדק, והצצדים השליליים שיש באנשים שסביבים.

הסיבות לכך הן רבות, חלקן נעוצות במערכת הגירויים שלתוכה נולדנו ובה גדלנו, חלקן הוא נטייה טבעית של האישיות.

אימון אישי הוא מסגרת בה אפשר לתרגל מחויבות לתחושות טובות ולאומנות שמחת החיים הפנימית. לפני שמתחילים בתרגול זה, יש לפתח השקפת עולם שמאפשרת זאת. עליכם לפתח נאמנות לבחירות שיכולות רק להיטיב אתכם.

צריך לדעת לבחור נכון, צריך לדעת במה להפסיק ולבחור. בחירות נכונות הן מה שיקדם את עניינו הזוגיות שלכם, מה שיאפשר לכם לקצר תהליכים של התלבטויות, של סבל מתמשך, של חיי עבודה בלתי מספקים וכדומה.

השקפת עולם ובחירות נכונות

תהליך אימון אישי הוא הזדמנות לטפל בהשקפת עולם, במערכת בחירות, וביכולת קבלת החלטות נכונות. תהליך העבודה הוא באמצעות שאלות אותן מפנה אליכם המאמן או המאמנת האישיים. כלומר העבודה היא קוגניטיבית, התהליך פונה למחשבה ולשכל מתוך הבנה כי לפני שפועלים נכון , צריך לחשוב נכון.מודלים באימון אישי

קיימים מספר מודלים באימון אישי. ישנם מאמנים שמתיחסים להוויתכם האנושית וליכולת שלה להוביל אתכם. ישנם מאמנים שמכוונים לעשייה מתוך הצבת מטרות – ישנם מאמנים אישיים שמשלבים מספר גישות שחלקן לקוח מדיסיפלינות אחרות ומתאימים אותן לאדם שמולם.

סבל כרוני – יש דבר כזה?

סבל בהחלט יכול להיות כרוני, כלומר לאפיין חיים של אדם, להיות משהו שמלווה אותו שנים רבות.
גם אם נדמה לכם שזה גורלכם, עליכם להבין שהרבה מזה הוא בחירה שלכם.

יתכן שלא ידעתם לחשוב אחרת ולבחור אחרת. ייתכן שעשיתם שגיאות רבות, מתוך חוסר הבנה של היכולות שלכם, או של שאפשרויות העומדות בפניכם. מה שחשוב הוא שלא תכנעו למצב, אלא שתגייסו את עצמכם לטובת תהליך משקם, תפחיתו מתחים ותתחילו לחייך מהחיים.

אני שולט רק בדברים שאני יכול לשלוט בהם

זה נכון, אין לנו שליטה על כל מה שקורה בחיים – השליטה שלנו היא בדרך בה אנחנו מתיחסים למה שקורה. השליטה שלנו היא בבחירות שלנו.

אפשר להגיד שהיכולת להעלות את מפלס האושר, נעוצה ביכולת לבחור נכון. אנשים שמבינים מהי מערכת שיקולים בריאה, ובוחרים נכון, נמנעים מסבל מיותר.

למעשה  אחוז גבוה מהסבל שאנשים חווים הוא בבסיסו מיותר – אין לו הצדקה אמיתית, הוא רק תוצאה של שגיאות חוזרות ונשנות. אם אלו פני הדברים, יש להבין על אילו מרכיבים בסבל ניתן לוותר.

יש מקום לסבל, אנחנו לא ממציאים אותו, יש לו קשר למציאות שלנו, אבל יש להבין כיצד מגבילים את משך ההתיחסות אליו. סבל אינו מקדם בדרך כלל עשייה חיובית, אלא גוזל כוחות נפש וכוחות פיזיים.

מה אני יכול לעשות?

ניתן לשנות תנאי מגורים, תנאי זוגיות , תנאי עבודה, צריך רק לבחור בזה, בחרו בטוב כדרך חיים, פתחו נאמנות לעצמכם, לכל מה שמחייה אתכם, לכל מה שאינו מכיל פוטנציה לסבל מיותר.

פעמים רבות, אתם יודעים שמעשה או בחירה שלכם, יש בהם משהו הרסני, אך אינכם יכולים לעצור את עצמכם. לכן עליכם לתרגל זאת. לתרגל את ה"סטופ" והמעבר לבחירה טובה יותר.

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי קוצ'רינג ומטפלת ב-Nlp/ אימון וטיפול משולב וממוקד. העלאת הביטחון והדימוי העצמי

התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!