תפקיד מאמן התזונה

תזונה נכונהמאמן תזונה הינו איש מקצוע שבא מאחד מתחומי התזונה המוכרים: תזונה קלינית, תזונה טבעית, נטורופתיה, אירוודה, רפואה סינית, רפואה מערבית או התמחות כלשהי בתחום מקביל.

מאמן תזונה הינו מאמן אישי מקצועי שיכול להוביל אדם אחר במסע משותף אל היעד הסופי, אותו הם הציבו לעצמם. היכולת של אדם לנוע לבדו בתהליך היא מורכבת, ואיש מקצוע שמושך את התהליך ומשתמש בכלים מקצועיים לשם כך, עשוי לתת לכך גב רציני, עד שההצלחה במרחק נגיעה, או אפילו מושגת.

מאמן תזונה יודע להשתמש ברגע הנכון בכלי הנכון, מבלי לאמץ לכך שלל ניסיונות ותהיות. נכון, שכל אדם שונה ממשנהו, וישנו שוני רב בין התהליכים השונים, אך ניתן לאמוד את האפשרויות שמתאימות, כשאתה המומחה בדבר ועשוי לפתח לכך את התמרורים המתאימים.

אימון תזונה

מאמן תזונה מקיים אימון אישי המתפרס על פני מספר מפגשי אימון, שבהם מוצבים יעדים שונים והדרך להשגתם. המאמן סוחף את המתאמן, תוך כדי תהליך אבחון, ומסייע לו להוציא מעצמו את הרצונות שלו לתמונה הסופית והמוגמרת של היעד הנכסף.

לא משנה אם היעד הינו יעד שמוגדר בשל בעיה בריאותית (סכרת, אנמיה, חולשה) או יעד שמוגדר בשל רצון לדיאטה, לטיפוח ומראה אסתטי יותר. היעדים כולם יקבלו את מירב היחס ותשומת הלב, בכל הנוגע להגדרת אימון תזונתי.

המפגש הראשון יהיה מפגש אבחוני, שיכלול סקירה של העבר ואורח החיים הכללי, תוך תשאול מקיף. האבחון עשוי להיות גם באמצעות כלי אבחון שונים כמו: אירידולוגיה, רפלקסולוגיה, אבחון נקודות דיקור, בדיקת דופק, בדיקת חיפוי לשון, בדיקת איכות השיער והציפורניים וכיוצא בזה.

המפגשים האחרים, בוודאי יכילו תכנית ממושכת של הצבת יעדים ומטרות שונות, עד שניתן להגדיר יעד אחד גדול ויעדי משנה בדרך אליו. היכולת של המסע המשותף לקצר תהליכים אינה באה בד בבד עם הרעיון המקורי, וזה עשוי להביא לתוצאות הפוכות לפעמים, כך שרצוי לשים לב לכך.

מאמן תזונה לכל החיים

מאמן תזונה אינו ממצה את תפקידו בפגישת ייעוץ או תהליך קצר טווח שאין שכרו בחובו. מאמן תזונה עשוי להישאר ממוקד על כל מטופל, גם לאורך זמן רב, ואף לכל החיים. האימון בתזונה הוא תהליך שלעולם לא נגמר, וגם לאחר שמושג היעד הראשוני, ניתן להציב עוד ועוד יעדים לשיפור כללי של איכות החיים עד כדי בריאות ורפואה שלמה.

הפערים בין רגע הצבת היעד במסע המשותף, ובין השגת היעד הם מפתיעים, ולעיתים רק במבט לאחור ניתן לראות זאת. בעיקר, כשהתהליך בעיצומו, לעיתים לא ניתן להבחין בדברים עצמם, ולהצביע על כך שהמתאמן אכן עובר שינוי והתהליך אכן עובד.

השוואה בין התוצאות המושגות בהליך אימון תזונה לעומת הליכים תזונתיים אחרים, מפתיעים. פעמים רבות, ניתן לראות שינויים גדולים שהצליחו ואינם נשארים כלל לאורך זמן, ודיאטות רבות נופלות כמו שקמו. בדרך זו של אימון אישי, היעד מוטמע אל תוך בסיסו של האדם, והוא מתחיל ללכת בדרך שונה, שלעולם לא תחזור על עקבותיה.

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי

איילה אילנה גבאי קוצ'רינג ומטפלת ב-Nlp/ אימון וטיפול משולב וממוקד. העלאת הביטחון והדימוי העצמי

התקשרו עכשיו!
פורטל אימון אישי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!